Logic Puzzle 3D

2003

freeware

Máte šest obrázků, které jsou dle obtížnosti rozstříhané na určitý počet dílků a na vás je, abyste daný obrázek složili dohromady. Skládnání vám bude znepříjemňovat trojrozměrné otáčení každého obrázku. Vždy na začátku hry spustíte vybranou úroveň a konkrétní motiv se rozhází, vy si musíte zapamatovat posloupnost jednotlivě rozházených čtvercových dílků a směrem pozpátku je dát zpět na původní místo. Jedině tak celý obrázek úspěšně složíte dohromady.

Některé dílky jsou přitom prázdné a je na nich jen barevné pozadí, vaši pozornost tedy soustředíte jen na motiv každého z obrázků. Těmi jsou postupně Becherovka na tácu, Prase, Tequila, Delfíni, dvě Becherovky a Pštros. Obtížnosti jsou tři a jsou volně dostupné v menu. V lehké jsou obrázky rozděleny na osm dílků, ve střední na patnáct a v těžké na dvacet čtyři. Jakmile první obrázek v některé z obtížností složíte, odemkne se další obrázek v pořadí.

Logic Puzzle 3D je klasickou logickou hrou, ve které jde o to, složit z určitého počtu dílků jeden z předem daných obrázků. Jednotlivé dílky zde však nemají výkroje či výstupky, pasující do dalších částí, ale jsou všechny čtvercové a obrázek se skládá pomocí posunu dílků na jediné prázdné místo. Tento hlavolam mi šel vždycky daleko hůře než klasická skládačka.

Nejlehčí mi přišlo prase, protože zasahuje téměř do všech dílků i při zvolení nejvyšší obtížnosti se čtyřiadvaceti částmi. Naopak za nejtěžší považuji pštrosa (nebo co to je za ptáka), který zabírá pouze nepatrnou část celého obrázku, a na nejtěžší obtížnost je tak na většině dílků stejnobarevné pozadí. Toto poslední puzzle bych tak nahradil něčím, co by se lépe skládalo.

Pro: první pětice obrázků

Proti: poslední obrázek, systém skládání