Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

LittleBigPlanet PSVita

Little Big Planet PS Vita

18.09.2012
77
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Druhý handheldový díl v sérii logických plošinovek LittleBigPlanet si tentokrát vzali na starost noví vývojáři, kteří ale stále vychází z konceptu od Media Molecule, přesněji hlavně z druhého dílu pro PlayStation 3.

Známý Sackboy zažívá dobrodružství v několika různých světech, které mají své vlastní problémy a ujímá se tak řešení nepříznivé situace v každém z nich. Jeho nová kamarádka Marianne Noisette je ale unesena a hlavním důvodem jeho cesty napříč světy je především její záchrana. V každém světě ho čekají přátelsky naladění jedinci, kteří mu pomohou s jeho úkolem a dělají mu průvodce k úspěšnému zdolání překážek.

Hratelnost se nese v tradičním duchu série a jde tak o plošinovku nabitou různými mini-hrami a interakcí s prostředím. To nyní navíc vyzdvihují možnosti konzole a hráč má tak šanci do světa zasahovat pomocí dotykového displeje nebo zad konzole, podobně jako například v pozdější hře Tearaway. Prsty tak lze posouvat předměty, lepit nálepky, které odemykají bonusy, nebo třeba pohybem roztočit ozubená kola a další. Nechybí ani rozsáhlá úprava vaší postavy díky nasbíraným předmětům během hraní.

Nechybí ani možnost multiplayeru a to jak v kooperativní, tak v kompetitivní podobě. Samozřejmostí jsou srovnávací tabulky score a dokonce i editor úrovní, které lze sdílet s dalšími hráči.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.