Little Girl in Underland

07.09.2008

freeware

Little Girl in Underland je hra vytvořená pro soutěž Bootleg Demakes Competition, v níž se nakonec umístila na čtvrtém místě. Úkolem soutěže bylo vytvořit demake nějaké existující hry, to znamená předělávku do horšího technického zpracování. V tomto případě se dostala na mušku hra American McGee's Alice. Little Girl není jen jejím demakem, ale také parodií v sovětském propagandistickém stylu.

Přední sovětští vědci se svými omezenými prostředky udělali hru po svém. A tak se v roli bezejmenné dívky musíte probít přes kapitalistické utlačovatele až k samotné královně demokracie. Hra je namluvena špatnou angličtinou s výrazně přeháněným ruským přízvukem. Přestože se jedná o adventuru, nečekejte žádné rébusy. Postup hrou se sestává z postupné likvidace všech nepřátel pouhým klikáním na ně se zvolenou zbraní.

Alenku v říši divů moc nemusím a nic na tom nezměnila ani freeware parodie s názvem Little Girl in Underland. Jde spíše o arkádu ovládanou myší, než o adventuru, a i když mě hra moc nezaujala, na konec jsem se dostal na můj vkus až příliš brzy.

Stejně jako v předloze jsem i zde potkal spoustu prapodivných stvoření v čele s mluvícím kocourem v botách. S většinou z nich jsem si chvilku pokecal, a pak je, s výjimkou hlavního bosse, buď rozsekal mečem, umlátil palicí nebo uházel kostkami. Podruhé už se s tímto kouskem prosekávat rozhodně nebudu.

Pro: ovládání

Proti: parodie na Alenku, prapodivná stvoření, krátké