Litil Divil

adventura > akční adventura *
1993 PC
1994 CDiAmiga
Gremlin Interactive
Litil Divil je ručně kreslenou akční adventurou, která obsahuje jak souboje, tak i skákání přes plošinky.

Jako ďáblík Mutt jste pověřeni Velkou radou k splnění důležitého úkolu, získat Mystickou Pizzu. Mutt se tedy vydává do podsvětí, kde musí projít skrz labyrint plný pastí a hádanek. Občas Mutt musí pro svůj další postup vyřešit nějakou mezihru, která spočívá převážně v souboji s pekelnými obludami. Při pohybu bludištěm vidíte Mutta zezadu, ale občas musí také vyřešit nějaký bizarní úkol v různých 3D místnostech, jako třeba skákání v hrudním koši obrovského kostlivce apod. Vysoká obtížnost je podpořena mimo jiné tím, že hru lze ukládat pouze na jednom místě v každém patře labyrintu.

tahle hra mě v jistou dobu velice bavila, doteď mi hraje v hlavě hudba, která se na naší bývalé a pomalejší 386ce malinko zpožďovala a provázela ďáblíka labyrintem. přední stranu obalu, kde vykukuje naštvaný z mokré díry bych označil jako legendární, viděl jsem ho nasprejovaný na fotkách kdesi na zdi a i já sám ho překreslil v grafickém editoru a použil do své kompozice. trochu vyjadřuje i můj pocit ze hry, ovládání hry bylo malinko prapodivně rozložené po klávesnici, jak při překonávání překážek v labyrintu tak při soubojích nebo řešení úkolů v místnostech. také systém ukládání v podobě nocleháren, místností kam se ďáblík nejdříve potřeboval dostat též nebyl ve spletitých chodbách zrovna dobře vyřešený. kreslená grafika nebyla sice nijak výrazná, ale mě osobně neurážela. hru se mi nepodařilo dohrát do konce, ustrnul jsem tuším kdesi v šestém podlaží, kde byla spletitost chodeb velká a s některými místnostmi - jejich vyřešením jsem si zkrátka neporadil, ale hodlám se do toho v budoucnu pustit, nemám rád nedodělky. ;)

Pro: příjemná hudba, srandovní postava ďáblíka, rozmanité logické úkoly

Proti: dlouhé bloudění v labyrintu, systém ukládání ve hře