League of Legends: Wild Rift

free to play

Wild Rift je mobilní verze oblíbené MOBA League of Legends od Riot Games. Hra staví na stejných principech, je však jednodušší a rychlejší. Desítka hráčů se rozdělí na dvě poloviny a každý z nich si vybere z několika hrdinů s unikátními vlastnostmi. Hlavní úkolem je společným úsilím pročistit si cestu přes nepřátelské miniony, věže a dobít nepřátelský Nexus (základnu). Během hry hráč získává zkušenosti, kterými si vylepšuje schopnosti hrdiny, a také peníze, za které si nakupuje předměty, které mu pomáhají v boji.

V betě je zatím přístupná pouze mapa Summoner's Rift, složená ze tří hlavní linek a džungle. Do hry pak postupně přibývají hrdinové z původní hry. Hratelnost je okořeněna různými herními eventy, které umožňují získat XP boosty, emotikony, skiny a mnoho dalšího.

Hrajete někdo tuhle pecku? Byl jsem hrozně mile překvapen, jak dobře se to hraje a hned mě to pohltilo :)

• Android --
Vzhledem k tomu, jak málo jsem hře věnoval času, nebudu hodnotit procentuálně. Ale protože tu není komentář, považuji za vhodné abych pár řádek napsal.

Wild Rift je VELMI dobrý. Až překvapivě dobrý. Ono je to vážně lolko do kapsy, a bez ústupků. Postavy mají přibližně stejné schopnosti, získávají levely a nakupují zboží. Absolutně nic ze základního modelu hry není změněno. Hru musíte hrát oběma rukama - levačkou defaultně pohybujete postavou, pravačkou využíváte schopnosti. Stejně tak vysílat signály atd. Jak říká, ten model je naprosto stejný. Ačkoliv je díky tomu hra na mobil někdy trochu hektická a nepřehledná, ty prvky celkově fungují a lze si na to zvyknout. Jediná velká změna je snad fakt, že Nexus v tomto případě slouží jako další věž, takže vás může zabít, pokud nejsou poblíž poskoci, a pár změn v džungli. Pokud vás tedy baví League of Legends a jste aktivní mobilní uživatel, Wild Rift je skvělá volba.

Co zamrzí je fakt, že zde absolutně není žádná provázanost s PC Lolkem. Ano, můžeme se přihlásit ke svému účtu, ale tím končí. Na rozdíl od TFT se zde hry nijak nedoplňují. Nemáte stejné skiny ani hrdiny. Hra má vlastní eventy a vlastní zboží. To je hlavní důvod, proč jsem se rozhodl ve hře nepokračovat. Nikdy bych nebyl tak dobrý jako v PC lolku, a vzhledem k tomu, že se hry nějak nedoplňuji, tak si raději zahraju ve volných chvílích to TFT. Mimo jiné zamrzí absence češtiny, to ale je samozřejmě detail. Tak či tak, hru doporučuji :) Ale nakonec nic pro mě.