Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lander

90
1 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > nezařazeno *
akce > 3rd person akce
simulátor > vesmírný simulátor
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
28.07.1999 PC
Vývojáři:
Psygnosis Limited
Oficiální stránky:
http://www.psygnosis.org/games/leander
Sci-fi akční hra, v níž jako pilot "Landeru" plníte různé mise na povrchu a pod povrchem planet. Lander obsahuje hlavní příběhovou linii s řadou misí a také vedlejší volitelné úkoly/zakázky.

Lander samotný se pohybuje na principu vznášedla (samotný pohyb umožňují trysky). Zvládnutí ovládání je záležitost sama pro sebe, pro hraní nezbytná. Náplň hry tvoří manévrování v tunelech, likvidace nepřátelských statických a mobilních obranných zbraní, záchrana rukojmí, sabotáže, transport předmětů či mysteriózních artefaktů, to vše doplněné možnostmi upgradů Landeru (ať už co se týče zbraní, pohonu či kompletně nové lodě).

Předností hry je kvalitní hudba, povedené (na svou dobu) grafické zpracování z pohledu třetí osoby, propracované prostředí a herní fyzika.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Parádní hra s poněkud strmější zdokonalovací křivkou. Uživatelské rozhraní by mohlo být víc user friendly - myslím tím potvrzování aktivit a orientaci v menu. Taky může být občas problém rozchodit hudbu a videa.

Samotný systém upgradů je docela dobrý, klidně by mohlo být víc zbraní, ale na druhou stranu jednoduchost je myslím jeden z pilířů designu Landeru (což mi vyhovuje).

Mno a závěrem - hra možná není až tak úplně pro současnou generaci PC hráčů (ale to je možná jen můj mylný úsudek) - stylem hraní bych ji přirovnal trochu k původní verzi AvP (alespoň co se adrenalinu týče) - když vám dochází štíty a energie, konec mise je v nedohlednu a ten proklatě těžký kontejner co táhnete v paprsku vám manévrování taky zrovna neusnadňuje. Savovat v průběhu misí samozřejmě nejde :-)

Pro: Příjemně obtížný začátek, variabilita misí, relativně zajímavý příběh, možnosti modifikace Landeru

Proti: Poněkud strohé uživatelské rozhraní, občasné chyby ve hře, poněkud strohé podání

+9