Ad komentář - mě to v podstatě naopak nabudilo, jsem na hru moc zvědav, zrovna jsem před pár dny koupil na GoGu. Komentáři jinak dávám +, nicméně doufám, že s ním po zahrání nebudu vesměs souhlasit :-)
@Drekt (komentář): Sakra moc jsi mě nepotěšil. Já tu hry přes pár lety zkoušel a líbila se, nicméně jsem jí pak odložil na budoucí časy. Ale to rozloha je u plošinovek pro mě zabíják.
@Richmond (31.07.2018 18:35): Hmm, to bych mohl oprášit jedničku :) Výborná hra, dostal jsem se v ní asi do třetiny, ale je pekelně těžká a když jsem si dal pauzu, tak jsem si pak už vůbec nemohl vzpomenout, kam mám jít nebo co mám dělat.
[přesunuto z komentářů]

Metroidvania to není proto, že by kombinovala nějaké složky Metroida a Castlevanie, ale proto, že obě hry téměř ve stejnou dobu přišly se stejným herním konceptem = volný pohyb po 2D světě, omezený pouze schopnostmi, které postava má, což vede k tomu, že hráč musí hledat nové schopnosti, aby se dostal i tam, kam předtím nemohl. Nejsem si jistý jak u Castelvanie, ale dalším prvek Metroidvanie je i existence boření sekvence, ale to asi není povinnost.
@Bodkin (25.08.2012 11:26): To je skoro to samé - jen s horší grafikou, ne? Podobně jako Cave Story a CS+ (kde však tak velký vizuální rozdíl není).

Nicméně přidávaní nyní nechám nejspíše na jiných, já už achievement mám (ledaže by byl za 200 přidaných her :).