Knytt

2006

freeware

Malého Knytta unesie mimozemšťan a cestou vesmírom spolu s ním UFO narazí do asteroidu a havaruje na neznámej planéte. Knytt aj mimozemšťan prežijú, ale UFO je roztrieštené a jeho dôležité časti sa nachádzajú na rôznych miestach planéty. Treba ich zozbierať.

Knytt je vynikajúca exploratívna plošinovka, ktorá má priam meditatívnu hrateľnosť. Rozmanité prostredie, s vynikajúcou atmosférou, ktorú dotvára hlavne výborný hudobný sprievod. Hudba je súčasťou atmosféry hry. V niektorých hrách, keď vypnete zvuky a hudbu, v podstate sa nič nedeje. Urobiť to však v prípade Knytta, zničil by sa tak celý efekt hry.

Skvělá, zábavná a poměrně hodně netradiční skákačka. Netradiční proto, ze se v ní nedělá nic jiného než skáče tam a zpět v rozhlehlém a velmi hezky zpracovaném světě. Není nijak zvlášť těžká a proto se nedostaví frustrace z toho, že nevíte co a jak dál.
Skvělá hudba, která nádherně podtrhne určité pasáže a dobře naladí.
řekl bych, že stáhnutím nikdo neprohloupí.

Pro: Hudba, nápad, grafika

Proti: někoho nemusí bavit jen skákat

Příjemná skákačka, kde hledáte na neznámé planetě kousky rozbité vesmírné lodě. Důvodem toho je, že vás neznámý mimozemšťan unesl a poté havaroval, a vy mu pomáháte loď opravit.

Hra je plně otevřenou záležitostí, kdy můžete jít kam chcete a jednotlivé součástky hledat v jakémkoliv pořadí. Abyste věděli kde hledat pomáhá k tomu světelný paprsek, který si můžete kdykoliv aktivovat a podívat se, kudy se pravděpodobně vydat. Součástí jsou bohužel i slepé uličky, které mě občas naštvaly, když jsem do nich zabloudil.

Vaše postavička umí klasicky skákat, ale rovněž umí lézt po stěnách, což se celkově hodí, protože jsou zde takové pasáže, kdy se bez toho neobejdete. Součástí je i vcelku veliké množství checkpointů, které se velmi hodí, protože umřít v některých částech není zrovna těžké.

27/31 - Tuto freewarovku si popravdě nepamatuji, jestli jsem ji dříve hrál nebo se mi plete s jinou podobnou hospačkou. Přesto jsem si ji užil a nenudil se u ní.

Pro: Otevřený svět, lezení po stěně

Proti: Slepé uličky

Knytt je originální oddechová arkáda. Hráč se ujímá malého Knytta, kterého unesl mimozemšťan. Ten však havaroval na cizí planetě a hráč musí projít celý herní svět aby našel ztracené součástky. Oproti většině podobných her, v Knyttovi je poměrně málo nepřátel a hlavním nebezpečím je spíše možnost spadnout do vody nebo do nějaké jiné tekutiny. Hra není nijak těžká a zvládnete ji dohrát během jednoho odpoledne, ale dokáže zabavit. Prozkoumávat herní svět je radost vzhledem k tomu, že hra nabízí pěknou grafiku a hudbu. Někomu to však může přijít nudné, ale za zkoušku nic nedáte, vzhledem k tomu, že je to freeware.

Pro: Grafika, hudba,originalita, bezplatné

Proti: Pro někoho nudné

Knytt je malý človíček, kterého unese mimozemšťan. Jejich vesmírné plavidlo ztroskotá na neznámé planetě a na mě bylo, abych jej opravil, a Knytt se tak mohl co nejdříve vrátit domů

Na planetě je rozmístěno několik checkpointů, takže jsem nepřišel o svůj postup, když jsem náhodou na několika málo místech s Knyttem zahynul. Prostředí je skoro pořád stejné a mění se snad jen barevné schéma. Mimo skákaní jsem mohl i šplhat a některé vrcholy, které jsem touto činností zdolal, byly opravdu vysoké.

Pro: Knytt, checkpointy, prostředí

Proti: krátké