Kirby's Fun Pak

20.09.1996
17.05.2010
23.05.2013
12.12.2019

Kirby's Fun Pak (mimo Evropu známý jako Kirby Super Star) je čtvrtou hrou v sérii plošinovek Kirby s titulní růžovou koulí v hlavní roli. Od předchozích dílů se liší především v tom, že nenabízí jeden souvislý příběhový mód, ale je rozdělen do několika menších her, které spolu sdílí základní hratelnost. Kirby tak ve všech hrách může skákat, absorbovat schopnosti vybraných nepřátel a vytvářet si z nich pomocníčky, ovládané umělou inteligencí či druhým hráčem v multiplayeru.

Her v nabídce je celkem sedm se stupňující se obtížností, plus dvě minihry. Spring Breeze je zjednodušený remake původního Kirby's Dream Land, ve kterém se Kirby snaží zpět získat jídlo ukradené králem Dededem, v o něco obtížnějším Dyna Blade Kirby pronásleduje titulního zlodějského opeřence, v Gourmet Race Kirby a král Dedede závodí skrze tři úrovně o to, kdo nasbírá více jídla, The Great Cave Offensive provede Kirbyho rozsáhlým jeskynním komplexem plném pokladů, přičemž pro postup dál musí Kirby získat a použít specifické schopnosti a v Revenge of Meta Knight se Kirby v časovém limitu snaží zastavit zlého rytíře Meta Knighta a zničit jeho vlajkovou loď Halberd. Ve finální hře Milky Way Wishes musí Kirby cestovat po galaxii a získat všechny hvězdy nutné k přivolání komety a usmíření znesvářeného slunce s měsícem, což mu komplikuje fakt, že schopnosti nemůže jednoduše absorbovat a musí je najít v podobě kapsulí, poschovávaných na planetách.

Po dohrání Milky Way Wishes se odemkne bonusová hra The Arena, kde na Kirbyho čeká všech 23 bossů ze všech předchozích her. Pokud ani to není dost, hra obsahuje i dvě minihry – Samurai Kirby, samurajské duely testující hráčův postřeh a silácké turné Megaton Punch, testující jeho přesnost.

Hra se dočkala rozšířeného remaku zvaného Kirby Super Star Ultra, který kromě vylepšení původních her rozšířil počet dostupných her o více než polovinu.

• SNES 70
Pokořeno v rámci herní výzvy 2018. Jinak bych se asi do hry na SNES nikdy nedonutil. Tohle ostatně byla až několikátá hra, kterou jsem pokořil celou. A pro mě to byl až nadlidský výkon. Je mi jasné, že je těžce nefér hodnotit hru z hlediska dnešní herní nabídky, ale pro mě je to prostě archaický kus umění, který si sice najde nostalgické příznivce, ale pro mě to fakt není. Na druhou stranu Kirby nabízí i nějaké originální prvky (přijímání schopností od nepřátel, vyvolávání spojenců, někteří bossové), které jsem ve skákačce viděl asi prvně, a tak to nebyla úplná nuda. Nicméně když se do hry trochu musíte nutit, přijde vám to celé přecejen příliš dlouhé. Pro mě asi poslední výlet do vzdálené herní historie.

Pro: originální prvky, souboje s bossy

Proti: trochu zdlouhavé, opakující se bossové