@jvempire (31.01.2023 12:49): Hrál, ale moc daleko jsem se nedostal, naložili mi hned za prvním rohem. Přišlo mi to jako prkenná snaha o Ultimu Underworld na konzoli. Daleko zajímavější je na PS2 The Ancient City, to mě chvíli bavilo, ale už se mi zdá, že to mělo hard core prvky Dark Souls, jehož je King's Field asi takovým nepsaným předchůdcem. Moc akční série na mě :-)
@jvempire (komentář): Trosku mi te je líto, haha. Ja teda tenhle díl nehral, hrál jsem až vzasade dvojku co vysla na západě jako jednička ale počítám ze to bude stejné. Vlastně moje první From hra a bylo to tak výrazný ze to na mne má následky do teď. Tak doufám ze se propracujes až ke ctyřce, ta je best.
@Phoenix (11.10.2020 17:00): To se obavame dva :) Ale uplne neverim ze by je From hodil do kose.

U mne to bylo omezene tim ze jsem Kings Fieldy a Eternal Ring hral v dobe kdy vysli na konzolich, a dostat se k japonskym verzim, a i k tem americkym byl problem. Takze jsem jen pak plynule presel na DS a dal to neresil. Jen jsem si v prubehu let odehral Shadow Towery. Uz se nerad vracim do ery PS1, povazuju to za uzavrene, ale obcas vyjimku udelam :)
@Charllize (11.10.2020 16:42): Osobně se obávám, že něco podobného King's Field hned tak nevyjde. Ale jedničku prubni, je pořád velmi dobře hratelná i dnes. Já si ji chci někdy zopakovat v rámci Sword of Moonlight.
@Phoenix (10.10.2020 22:59): Koukam ze na tom HG101 taky trochu hresi na DS a volaji po pokracovani Kings Fieldu, Aspon si to tam v v tom roce 2014 takhle mysleli. Mno jo, souhlasim. Taky bych bral novy dil. S temi moznostmi a zkusenostmi co ted From ma by to jiste stalo za to.

This is a crying shame, and Demon’s Souls third person hack-n-slashery isn’t quite a suitable replacement. Despite this, Demon’s Souls’ popularity gained From Software a lot of attention in the West, so let’s hope that this may bode well for potential additions to King’s Field in future.

Ja tuhle jednicku nehral, mozna to nekdy napravim.
@Charllize (10.10.2020 17:09): Jen bych doplnil, že

1) King's Field (první JP díl, co oficiálně v EN nevyšel) má fandovskou EN (John Osborne).
2) Kings Field Additional 1 a 2 jsou krokovací dungeony s tahovými souboji
3) Nástroj Sword of Moonlight je velmi užitečný, krom jiného v něm vyšla právě předělávka původně JP only jedničky (vznikla tedy jednička v lepším engine) + další fandovská dobrodružství

Vyžaduje login, ale možná že lze stáhnout i jinde

Výborné stránky o celé sérii jsou na Hardcore Gaming 101
Nechci prudit ale to gameplay video je z Kings Fieldu II, ktery vysel i na zapade pod nazvem pouze Kings Field :)
Je to trosku matouci ale je to takhle.
Kings Field - japan only.
Kings Field II - na zapade jen Kings Field. US a EU.
Kings Field III - na zapade Kings Field II, US only.
Kings Fiels IV - na zapade Kings Field Ancient City. US a EU.

Kings Field Additional 1 a 2 pro psp - japan only

Pak vysel nejaky editor pro tvorbu dungeonu pro PC, tusim pod nazvem Sword of Moon: Kings Field tool, nebo tak nejak, taky jen japonsko.

Pisu to po pameti takze si to je lepsi pri dalsim pridavani overit.