@ugraugra (13.02.2018 18:19): Ono to není až tak moc obtížný, ale člověk musí mít trpělivost :)

Ostrovy 5 a 6 se dají slušně rozehrát, pokud si člověk do nich z předchozí mapy přiveze část rytířů a lustostřelců z ofenzivy. Ona obtížnost celý hry závisí na pochopení těch mechanik, sám jsem končil dost často na začátku, postupně jsem na ně přicházel a pak už ruku v ruce jde ten postup. Když už jsem pochopil víceméně všechno, tak jsem byl schopnej dát všech 5 map naráz jednu za druhou a druhý den jsem jen dojel na první dobrou Skull Island. Ale mnohdy mě dělily od neúspěchu docela infarktový situace, kdy to bylo fakt o fous.
Tak dohráno komplet se vším všudy.

Skull Island trochu zklamal, ne tak obtížností jako tím, že prakticky nic nového nepřináší krom toho deadline mechanismu. Na druhou stranu odemykatelné možnosti (nová osedlaná zvířata, upgrady,...) dělaly hru docela záživnou a pocit nudy se nedostavoval.
Tak jsem se do toho po kratší rozvaze dal a můžu opětovně konstatovat, že tahle hra je droga. Jakmile k ní přičuchnete, tak jen tak nepustí :)

@Longin (10.07.2017 21:59): pravda, spousta mechanik, o kterých člověk nemusí vůbec vědět a dokonce si jich nemusí vůbec všimnout.
Vanilla je proti tomuhle čajíček. Od pátýho ostrova kurevsky přituhuje.
Doporučuju pročíst wiki a naštudovat mechaniky (pokud je nechcete objevovat pokus-omyl)