Kill The Crows

21.08.2023

Kill The Crows vezme hráče na Divoký západ okořeněný špetkou nadpřirozena. Pistolnice Isabella přichází do pozůstatků westernového města, které se hemží bandity, kultisty i něčím mnohem horším, aby vykonala svou krvavou pomstu.

Jedná se top-down střílečku vyvedenou v pixel-artovém provedení, v níž platí jednoduché pravidlo - jediná trefená kulka znamená smrt jak pro (téměř) všechny nepřátele, tak pro hráčovu postavu. V přestřelkách bude Isabella stát proti přesile a spoléhat se musí jak na svůj revolver, tak na mrštnost při uhýbání střelám. Využít může v určitých momentech i schopnost zvanou Showdown, kdy dokáže ve zpomaleném režimu rychle za sebou zasáhnout až šest terčů. Hra samotná se skládá z arén, při nichž je třeba se prostřílet vlnami běžných nepřátel, dokud se neobjeví boss. Zabíjením se ale dostane k užitečným upgradům, novým typům revolverů a výbavě.

Jednoduchý concept, výstižný název, revolver v ruce sličné pistolnice prahnoucí po pomstě, prakticky nulový obsah a návyková hratelnost. To je Kill the Crows v kostičce. Již od dob " flashovek " z počátku 21.století jsem byl fascinován typem her, jejichž účel byl "zabít dlouhou chvilku" Ve škole, v práci nebo při čekání na fotbalový mač. Strávit příjemných 10-20 min rekreačním pařením a následně pokračovat volně ve svém dni. Kill the Crows je toho ideálním příkladem.

Spustíte hru, kliknete na "start" a už se to na vás hrne. Počítadlo v horní části obrazovky, dole zase čára pro vaší super schopnost, ve válci revolveru 6 rychlých přátel a prst na spoušti. Poté, co do pekel horoucích pošlete 100 desperátů, lačnících po vaší krvi, se náhle zjeví boss, po jehož picnutí se následně objeví dalši stovka padouchů na place. A tak to jde dokola. Jednoduchost a efektivita gameplay loopu je největší silou této hry. Zabíjení ničemů je zábava, obtížnost je vysoká avšak férová. Vždy jsem byl rozlícen na svůj ne um, nikoliv na design hry. Ano, nemáte zde žádné životy, jedna rána a je z vás žrádlo pro supy. Vaši křehkost však kompenzuje vaše mobilita, hojné množtví věcí za které se dá krýt a spešl schopnost, jež může během okamžiku nadělat cedník z mnoha ozbrojených ničemů.

Je však nutno podotknout, že se zde nachází pouze jedna malá mapa, jeden opakujici se boss, druhů nepřátel to zrovna taky není moc a obecně to celé působí spíš jako demo co bylo upatlaný v Unity za tejden. V jistých ohledech to připomíná arkádovou klasiku Moorhuhn 2 . Herně kompetetní a návyková, leč obsahově prázdná. Ale účel na 100% splní.