Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kick Off 2

Anco Software •  Enigma Variations Ltd. (AmstCPC, C64, Spectrum) •  C-lab. (SNES)
45
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Fotbalový simulátor Kick Off vyšel v roce 1989 na platformy Amiga, Atari ST, většinu osmibitových počítačů a zvláště na Amize si získal velkou popularitu. Díky tomu se druhý díl dostal o rok později i na operační systém DOS.

Typickými prvky série Kick Off je pohled z vrchu na hrací plochu a hlavně ta vlastnost, že míč nezůstává "přilepený" k noze aktivního hráče, jako v mnoha jiných fotbalových hrách, ale je nutné ho odkopávat před sebe. To vyžaduje zvýšené nároky na hráčovy schopnosti kontroly míče, což je možné se naučit v tréninkovém módu. Kromě toho hra samozřejmě obsahuje většinu fotbalových prvků: rohy, přihrávky, skluzy, fauly atd.

Navíc každý hráč v týmu má svoje individuální charakteristiky, takže je patrný rozdíl mezi hráči. Součástí hry jsou i týmové strategie a různé rozestavení hráčů v poli. Hrát se dá klasická liga, nebo pohár s penaltovým rozstřelem v případě remízy. Existuje i možnost si vytvořit vlastní tým v Player Manager módu a odehrát s ním zápas nebo celou ligu.

Ke hře bylo vydáno několik datadisků, nicméně žádný z nich nevyšel pro operační systém DOS.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.