Bacha idú rovnice: TV Barrandov /čiže slniečko mínus/ povedala, že IQ sa od roku 75 znižuje, podľa nejakej umeleckej štúdie z prestížnej US školy /slniečko plus/. Hmm prečo mladý nehrajú KSP?
Sakra, mít tahle hra víc hodnocení, aby byla reprezentativní, tak je to top na DH. :-D
Nasrať, všetko som mal, sonda k "mesiacu", vedecké pi*ovinky, anténa, baterky, Jebediáš doma na Kerbale a čo sa nestalo? Pri premýšľaní ako pristáť, prípadne orbita som zistil, že tá kua raketa nemá ani jeden fotovoltický článkok! Takže znova!
Šupa hra!
PS: Som na to pozrel:
sú tam tri možnosti aka obtiažnosti, stavanie, kariéra a veda, hrám na vedu /pretože moji kerblíčci serú na Mikloša a Klausa/ a mi to tiež prišlo divné, koho zoberieš má všetky hviezdičky, rozhodueš sa iba medzi stupiditov a "hrdinstvom".
@Gordon (21.12.2017 18:15): "asi to máš nějaký rozbity..."
Teda hrať to ešte na prachy? Možno na dôchodku, kokos, to by ma urvalo, len kým sa dostanem na orbitu.
@sxg (21.12.2017 11:59): No prostě prdneš motor a nad to dvousložkiovou nádrž... :D
Jinak u karierního módu bys měl mít správně i finance a konktratky za jejichž plnění získáváš prachy, přijde mi divný že mají tví kerbalové hned pět hvězdiček výcviku, asi to máš nějaký rozbity...
@Gordon (20.12.2017 12:53): Ako mám bordel v modeloch, vydal som sa k "mesiacu" a skoro som stratil Jebediáša, návrat bol o držku ale je doma a ja staviam nový prototyp. Na orbitu už som dal rádiovú stanicu, takže to nejak prekúšem. Ďakujem za rady, hlavne táto: "Hlídej si ať má raketa váhové těžiště nad aerodynamickým. (křidélka dolů)" by mi dosť pomohla v tých dvoch hraniach, čo som lietal len na Solid Fuel.
Inak neviem, hrám to až teraz, na vedu, ale všetci kerbalíčci sú na plno hviezdičiek.
A mám aj príbehový komplot na hru za vedu: Kerbal je planéta, kde neexistuje neviditeľná ruka trhu, ale všetci pracujú na expanzii.
PS: dvojzložkové motory - som nevedel, že to je tak prepracované a treba pridať, som myslel, že som si niečo neodomkol.
@sxg (19.12.2017 20:47): Karierní mód je nejlepší na začátek, protože nemáš vůbec nic, a vědu začněš získávat tak že jen dáš kapsuly na rampu... :D
pak si vše hezky odemkneš postupně, takže víš k čemu je co.

Jinak se neboj na cokoli zeptat, Dvojsložkové motory jsou úplný základ až trochu nevím kde si měl problém, prostě jim stačí dát nádrž která má palivo a kyslík.

A pokud zatím lítáš na orbitu, tak se drž těchto rad:
Vždy raketou leť na východ, na západ musíš anulovat i rotaci Kerbinu.
Ta hra je sandbox, takže dohrát nejde, záleží jakej si dáš cíl.
Používej pilota, umí alespoň držet SAS, tedy vyrovnat plavidlo do stabilní polohy.
Až s ním uděláš lepší mise, získá zkušenosti a bude umět raketu natočit na přesnou periapsis.
Nízká orbita činí cca 2200m/s.
Návrat by neměl být strmý, neboj se zahodit co nepotřebuješ a vracej se z orbity lehkým klesáním do atmosféry.
Pokud budeš klesat příliš strmě, uhoříš nebo nestihneš dosáhnout dostatečně malé rychlosti na otevření padáků.
Hlídej si ať má raketa váhové těžiště nad aerodynamickým. (křidélka dolů), v opačném případě se ti raketa protočí a stane se neovladatelnou, to samé platí pro letadla, těžiště vždy před aerodynamickým. počítej i s tím že jak raketa spaluje palivo, mění se i celkové těžiště rakety.
Píše to 19 hod, dostal som sa na stabilnú orbitu, ale treba vedieť, že hru som začal 3x, pretože som nevedel ako spustiť dvojzložkové motory a väčšinu času som sa papral s hazardom. Hrám to na vedu, pretože tak sa človek aj učí a nemá ten problém, že niečomu nerozumie. Možno to nedohrám, ale na HD bude ukrutne dlho.
kurva teď jsem to chtěl přidat, možná by měl být upravenej release date, je tu uveden release alfy. Jinak ofiko co jsem koukal to má teprve vyjít.