Jízda smrti

freeware
2003 PC
Jedné deštivé noci se vracíte osamělou cestičkou domů ve svém automobilu. Ve změti kapek nevidíte ani na krok, až si najednou přece jen něčeho všimnete - ducha. V panické hrůze strhnete volant, jenomže v cestě vám stojí mohutný strom. Po havárii, při které se vám naštěstí nic nestalo, vysednete z auta a začnete hledat pomoc, když v tom spatříte starý příbytek. Se zatajeným dechem vcházíte dovnitř domu netušíc, že patřil nebožtíkovi, jehož duch zapříčinil srážku se stromem. Vaším úkolem je se z tohoto stavení dostat ven, protože dveře se zabouchnou.

Ve zmíněném domě na vás čeká plno nepříjemných překvapení, v jídelně naleznete řádky psané těsně před smrtí autora, v koupelně narazíte na umyvadlo plné krví zašpiněné vody, knihovnu zdobí depresivní verše a v ložnici se nachází děsivý deník.

Ovládání probíhá pomocí jednoduché kombinace levého tlačítka myši, kterým pracujete s předměty a mezerníku, jehož stisknutím vyvoláváte inventář. Celá hra je záležitostí několika mála minut, ale užijete si u ní precizně ztvárněné ponuré atmosféry, která je doprovázena vše dokreslujícími zvuky.

Temných adventur není nikdy dost a na freeware scéně už vůbec ne. Jízda smrti do této kategorie patří a nevede si vůbec zle. Již od začátku se dá atmosféra přímo krájet, protože dům, do kterého jsem se po své autonehodě dostal, je téměř neosvětlený a já z něj nemohu najít cestu ven.

Všude je krev, podlaha skřípe a není tu nikdo, kdo by mi mou situaci ulehčil. Musel jsem tak sebrat všechnu odvahu, prozkoumat celý dům a zachránit se. Ke konci naleznu mrtvolu majitele stavení, následně i hřbitov za ním, ale nedlouho na to se mi podaří hru dokončit.

Škoda, že jde o tak krátký titul, jinak by se jednalo o opravdu kvalitní kousek. Takhle je to čistý průměr a na nejlepší hororovou freeware adventuru Which se absolutně nechytá.

Pro: atmosféra, příběh, logické řešení úloh

Proti: příliš krátké