James Bond: The Stealth Affair

Operation Stealth

Stealth affair je klasická 2D adventura postavená na základech předchozí hry od DSI, Future Wars: Time Travellers. V této se vžijete do role agenta 007 Jamese Bonda, který je do uzavření případu přidělen k Americké CIA. Vaším úkolem je zjistit, kdo stojí za zmizením supermoderní, neviditelné stíhačky F-19 a nejlépe se i s ukradeným strojem vrátit z mise zpět. Pátrání začíná na zaplivaném letišti kdesi v Jižní Americe, ze kterého se dostanete do nedalekého přímořského letoviska. Navštívíte i místní banku, luxusní hotel a mnoho dalších lokací. Samozřejmě dojde k dějovým zvratům a ne všechno bude ke konci takové, jaké se to jevilo na začátku.

Abysme to všechno zvládli, budeme mít k dispozici speciální vybavení, bez kterého se neobejde žádný tajný agent. Příkladem buď příruční falzifikátor mezinárodních pasů, zařízení k zjištění kódu trezoru či střílející cigarety. Mimo klasické adventurní hra obsahuje i akční pasáže jako potápění nebo hledání správné cesty v bludišti prezidentského paláce... Asi největším nešvarem této hry je možnost dostat se do bezvýchodné situace, například tak, že někde na začátku lokace zapomeneme sebrat titěrný předmět (pixel hunting), který je potřeba v pozdější fázi hraní. Z této slepé uličky pak už samozřejmě není cesty zpět.

@Sasakr (26.10.2012 20:09): no jo, me core ubohe ma dve jadra, jen jsem ho trochu pretocil na 3,2 .. ale faktem je, ze za zkousku nic nedam, pokud by to fungovalo tak jak ma, rad bych toho bonda vyzkousel...

Není to úplně špatné, ale špička to také není, ovládání pomocí kontextového menu není moc intuitivní a často je matoucí použití příkazu "use" a "operate". Nešvarem hry je docela krutý pixelhunting a zmíněná možnost dostat se do slepé uličky, ze které pak není cesty zpět. "Akční" pasáže jsou otravné a jen natahují herní dobu.
Ale jako komplet se to nehraje špatně, jsem rád že jsem si doplnil vzdělání dohráním této, tedy alespoň pro mne, docela neznámé adventury. Grafika je takový průměr, zvuková stránka hry spíše horší průměr.

Pro: Bond, James Bond

Proti: Pixelhunting, akční pasáže, ozvučení