Jalopy

28.03.2018
01.11.2019

Jalopy (v angličtině znamená "herka" nebo "vrak") je simulátorem, ve kterém se ujmete role obyvatele Berlína, a tedy NDR, v době těsně před rozpadem Východního bloku. Vaším úkolem je pomocí vozu Laika (fiktivní označení Trabantu 601, viz. Wikipedia) dopravit sebe a svého strýčka skrze Evropu až do Turecka.

Herní prostředí je procedurálně generované a má minimalistickou grafiku. Hlavní náplní hry je řízení a též oprava vašeho vozu Laika. Ten je totiž skutečně vrakem a po několika desítkách kilometrů se opět a opět rozbíjí. Naštěstí můžete u cesty nalézt náhradní díly anebo věci, za které si náhradní díly můžete koupit. Taktéž důležitým prvkem je podplácení celníků a možnost pašovat zboží a v neposlední řadě i správná instalace nakoupených náhradních dílu a údržba auta.

@DataCZ (03.06.2019 10:19): Já jsem to právě vzal za ten dolar z HB - hrál jsem to chvilku a zatím ok, ale zase nemám tolik času, abych ho trávil s hrama, co kvůli bugům nejdou dohrát. Ok, dík za info - dám tomu šanci :)

Tato velice zabugovaná věc je peklo pro achievement huntera. Při normálním dohrání do "konce" člověk ujede cca 6-8 tisíc km. Achievementy ujetých km jsou:
10000km - ok jednoduché
50000km - Po dokončení ostatních achievementů najedete tak polovinu.
100000km - Toto znamená přibližně 15 dokončení tam a zpět - extrémně nudné.
999999km - šílené, rozhodně nestojí za strávený čas.

Další achievement "There, and back again." je čístá náhoda a v ideálním případě s ním strávíte 5h.
Ale vzhledem k množství bugů je nedosažitelný, protože mnoho bugů vás donutí "restartovat", na tento achievement je ale potřeba restartovat na začátek "domů" a absolvovat celou cestu znova. Hrozící bugy jsou: nejde předat pas, nejde zaplatit pokuta, auto si usmyslí, že stát na nose je sranda a určitě mnoho dalších, které jsem nezažil.

A nejhorší ze všeho "Garbage Cannot", kde pro získání achievementu je potřeba zčorovat něco v obchodě a za to vás trestá karma. Bohužel se karma nedá napravit a po každém restartu nebo uložení a znovu načtení se ztratí veškeré věci a místo nich máte dva pytle s odpadem a ceduli. Což po investování 33h do získání veškerého nutného vybavení a vyšperkování motoru docela nasere (Důvod proč to sem píšu : - ) )
přesouvám tedy do kategorie "Odpad" (bohužel steam se rozhodl, že kategorie jsou blbost a všechny mi zrušil, ale to je jiné povídání)

Pro: Na první pohled zajímavá grafika, Zajímavý koncept opravování auta na ceste z opuštěných vraků, pašování

Proti: Na druhý pohled je grafika nudná, velké množství bugů (i po posledním update 30.5.2019)