Interande

Date Me If You Can

2012

freeware

Interande je interaktívny film kratšieho rozsahu, spustiteľný prostredníctvom internetového prehliadača. Očami hlavného hrdinu Petra v ňom môžete prežiť rande, ktoré sa začína odvíjať na diskotéke. V centre pozornosti je mladá žena Dana a je len na vás, ako sa bude toto stretnutie odvíjať. Dej sa posúva klikaním na konkrétne miesta, respektíve dialógové možnosti, ktoré sa v pravidelných intervaloch objavujú na obrazovke. K dispozícii je hneď viacero koncov a je len na vás, či to dopadne fiaskom ešte v počiatočnej fáze, alebo sa vám podarí oslniť vašu novú známosť.

Interande vyšlo i v anglickej verzii pod názvom Date Me if You Can, a to na mobilnom operačnom systéme iOS. Česká verzia sa však dočkala podstatne väčšej odozvy.

Doufal jsem, že se mi to hodí do Herní výzvy Láska nebeská, ale tohle mi Tule určitě neschválí :(
Mile mě překvapily herecké výkony a vůbec zpracování.
Jako hru se mi to ale nechce hodnotit, je to sympatický počin na pár minut.

• Browser 70
Seznamte se s Hanou...teda ne, Danou! (To je ta lehčí část.)
Novinářkou na volné noze, která musí do rána, kdy má odevzdávku, vypracovat ohromný článek, jehož napsání potrvá několik hodin. I přesto se ale rozhodne cca 12 hodin před deadlinem jít pařit do jednoho z brněnsko-pražských klubů, přičemž celou práci na článku si nechává až na jednu hodinu ranní.
To z Dany dělá nejen císařovnu všech prokrastinátorů, ale i silně nedůvěryhodnou a potenciálně nezodpovědnou novinářku.
Tak ji pojďme sbalit!

Abyste mohli Janu sbalit, musíte se vypořádat s řadou pikantních problémů. Například cockblock barmanem, vaší ex, u které si potrénujete vaše porozumění slovenštiny, a bohužel i idiocií vašeho hlavního frajera, který se rozhodne holku, co zná přibližně jen hodinu, vytáhnou na vyhlídku při svíčkách a sklenkami vína. Tuhle hovadinu hodnou 14ti letého naivního snílka pak musíte s obtížemi vyžehlit vy sami. Hana totiž nesnáší profláklou klišé romantiku a rázem se váš úkol zkomplikuje. Ocitnete se VELICE blízko prospati jménem friendzone, ze které není úniku. Ale ještě v ní nejste...
Vaší zbraní tak bude přiměřený flirt a neukvapenost. A jak to nakonec dopadne v epickém finále na autobusové zastávce bude záležet jenom na tom, jak s touto zbraní budete nakládat.

Koncept interaktivní hry o balení holek zní poměrně hrozně, ale musím uznat, že mě Interande vlastně bavilo. Je tam pár chytře vymyšlených záludností, technicky to celé vypadá vcelku podmanivě, plus má to suprovou znovuhratelnost. I přestože některé chování a dialogy obou aktérů jsou poměrně špatný, nemluvě o tom, že občas není úplně jasné, co vlastně jaká možnost dělá, tak jsem to hrál za opila už asi s šesti kámoši, takže to očividně dělá něco dobře.

Btw, když jí po tanovačce řekl: ,,Pojď ven.", myslel jsem, že si jdou dát jen cígo.
Nejsem jediný, kdo to takhle pochopil, že ne?