@Fritol (03.10.2019 22:41): Star Oceany az do petky byli AAA hry, SO4 na 100%. To same FF XIII-2, Lightning returns uz nejake to acko chybelo :) A samozrejme Valkyrie Profile 2, asi jejich nejlepsi hra, uz jen ta grafika co byla na PS2 musela byt nejakym zarikavadlem tvorena, dodnes nechapu ze to na ty PS2 bezelo. Tu hru kdyz dneska pustis na PS2 pres progressive scan vypada lip nez plno her na PS4 :)
Resonance je bozi, originalnejsi hru tezko hledat, jen je az natolik originalni ze muze az nekoho odradit :)
Ale kdyz uz nic, to fashion show co tam je musi kazdymu vyrazit dech.
@Charllize (03.10.2019 22:35): Jo, triAce je pro mobily docela škoda, ale tak na druhou stranu to trochu chápu, těch budgetových jRPG je docela dost a už to asi nemá takovou popularitu jako dřív. A hádám že nejsou zas tak velké a bohaté studio aby si mohli dovolit udělat něco velkého. Vždyť už i to nové Tales vypadá jak AAA hra :)

Ale tak s mým tempem od nich mám co hrát ještě dalších pár let. Hlavně Resonance of Fate chci někdy zkusit.
@Fritol (03.10.2019 22:22): mam bohuzel obavu ze TriAce zadneho remaku neni schopen a SE do toho asi taky prachy cpat nechce. Cele se to podelalo ze SO 5 a ackoliv Tri Ace obcas nekde vykoukne a vyhrozuje ze SO 6 bude moc tomu neverim....bastli hry na mobily..no.
@Charllize (03.10.2019 22:17): Lost Odyssey mě zprvu moc nelákalo, ale jak jsem dohrál tohle, tak jsem docela dlouho čučel na gameplaye dnes a začalo se mi to dost líbit, hlavně to prostředí je mrtě zajímavé. Ale tak mám tu docela dost nahromaděných Xbox her, tak nevim jestli kupovat zas další. :D Ale stejně koupím jak se znám...

O Star Ocean vím, musím dát tu dvojku už taky... Trochu mě zklamali že to je jen PSP verze ve vyšším rozlišení a upravenými avatary, čekal jsem plnohodnotný remake.
@Charllize (03.10.2019 22:07): To věřím, koukal jsem občas na nějaké walkthrough jak vyřešit určité hádanky a čuměl jsem že borec tam má level 200 a tak, zatím co já to dohrál na levelu 56 tuším. :D Mně stačí, že triAce umí velmi dobře příběhy, to je pro mě hlavní :)

Já na ty souboje moc nejsem. Naopak čím víc textu a míň soubojů, tím lepší RPG pro mě. Tak se zas přesunu k něčemu dalšímu radši...

Magna Carta nemám koupené ještě. Na Xboxu tu mám ještě Eternal Sonata už nachystané, možná koupím Lost Odyssey. Popřípadě začnu něco na PC, třeba Tales of Berseria a nebo bych konečně mohl dát Chrono Trigger. A taky mám rozehrané Stella Glow, ale to je ještě na dýl :)
@Fritol (03.10.2019 21:59): Ono to co jsi hral je ve skutecnosti takove, hmm, trosku neslane a nemastne, zhruba tak jak popisujes v komentari. V cem hra exceluje je prave ten soubojak, rozvoj postav a jejich pocet. A to prijde v plne uplatneni prave az v te Seraphic Gate, TriAce ty post game casti proste umi a dost se zameruji na to ,,blbnuti,, s cisly.
Vetsinou pak zaberou vic casu nez samotna hra. Ty Achievmenty/trofeje mivaji vetsinou pro normalni smrtelniky nesplnitelne a vyzaduji casovou investici v radu stovek hodin. Na stranu druhou je skoro nikdo nema komplet, takze kdyz se zadari mas neco na co muzes byt skutecne herne pysny.
Zajimave je ze engine v IU je ten samy jako ve Star Oceanu 4, jen v IU vypada o generaci hur.

Je fajn ze jsi to dohral, je to jedna z her co rozsiruje obzory ohledne Jrpg. Ac se to nezda, je to pomerne uznavana hra mezi hardcore spodinou Jrpg :)

A CGI animacky to ma paradni !

Co dal Magna Carta?
@Charllize (03.10.2019 21:51): Seraphic gate asi kašlu, to není příběhové stejně. :D A achivy taky, to jsem nikdy nehuntil. Zas tak dobrá hra to není abych tam trávil víc času. Ale teda ta potitulková scéna s Ayou a Capellem byla docela zbytečná, imo by bylo lepší kdyby byl prostě mrtvý. Takhle to byl takový vynucený happy end který ani nevysvětlili :/
@Charllize (07.05.2019 13:19): Eternal Sonata je z těch her asi nejméně důležitá, protože PS3 emulator už běží docela hezky, takže to bych klidně oželel. Ač teda radši bych to hrál na konzoli i za cenu X360 verze. A Magna Carta 2 jde sehnat kolem 600 na ebayi ještě, to mi příjde jako ok cena za tak dlouhé RPG, ač samozřejmě čím víc to budu oddalovat, tím výš ta cena půjde.
@Fritol (07.05.2019 13:14): U Eternal sonaty je trosku blby ze na PS3 je jeji vylepsena verze ktera ma vic obsahu, to same se tyka dalsi zajimave hry Enchanted Arms. Magna Carta 2 je zase orisek v tom ze se mizerne schani, a kdyz tak je dost draha. ale da se natrefit na upraveny x360, bylo jich fakt hodne, a tam se pripadne cekani na sehnani originalu da resit docasne po sedlacku:)
@Charllize (07.05.2019 13:02): Když já nerad kupuju bazarový HW. Lidi to pomalu používají jako podtácek na pívo... češi jsou fakt prasata, občas se nestačím divit když projíždím bazary. Kdyby to všechno mělo zpětnou kompatibilitu, tak bych si klidně koupil nový Xbone.
Tak si kupte x360, vzdyt se sa sehnat i za 1000 korun. A Lost Odyssey, Infinite Undiscovery, Blue Dragon a Magna Carta 2 za to stoji.
300. přidaná hra! Pro mě asi nejzajímavější X360 exkluzivita. Bohužel stále není ve zpětné kompatibilitě. Hlavně že to nechali vydat Squeenix, ale práva na značku si nechal MS, už to dávno mohlo mít port na PC. Jak je mi MS sympatický poslední dobou, tak s něčím mě fakt štvou... Už aby byl pořádně funkční ten emulátor.