Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Infested Planet

06.03.2014
71
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Nezávislá akční sci-fi strategie, ve které se ujmete party elitních vojáků, známých jako "The Devils", a vydáte se na povrch mimozemské planety bojovat ve stylu Hvězdné pěchoty proti nekončícím vlnám emzáků. Hra se odehrává na nevelkých mapách, kde začínáte s pěticí vojáků s cílem zničit a obsadit všechny nepřátelské základny. Stavění je zde velmi zjednodušeno, důraz se klade na intenzitu bojů a mikromanagement vojáků.

Měnou jsou zde BP (building points), které se získávají za dobytí nepřátelské základny či za sběr bonusů rozmístěných po mapě a za něž lze stavět (turrety, minové pole, mobilní lékárnička), trénovat vojáky (ze základních s puškou na vojáky s brokovnicí, sniperkou, plamenometem, minigunem či speciálního commandera a scouta), investovat do výzkumu a získat bonusy (granáty pro vojáky, rozšířené zásobníky, možnost zavolat si na pomoc helikoptéru) či přidat nového vojáka do týmu.

Všechny budovy a vojáci se dají kdykoliv bez postihu refundovat, čímž se dají získat zpět utracené BP. Hra je tedy v tomto ohledu velmi flexibilní - pokud situace nevypadá dobře, je zde vždy možnost obětovat dobyté pozice, stáhnout se, zbourat nehodící se postavené stavby, za refundované BP přezbrojit vojáky a zkusit to s jinou taktikou znovu. Funguje zde generátor náhodných map a emzáci disponují také schopností zmutovat a získat různé speciální schopnosti (např. obehnání jejich základen minami, větší dostřel obranných turretů atd.), takže variabilita by měla být zajištěna.

Infested Planet nabízí příběhovou kampaň, skirmish mód s volbou čtyř obtížností a Weekly Challenge s možností porovnávat své výsledky s ostatními hráči.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Koupil jsem v humble bundle baliku a jelikoz jsem z dlouhe chvile hledal co by se dalo spustit na nehernim pc tak mi padlo oko na toto a jsem docela mile prekvapen. Hra je zabavna pokud vas bavi masirovat tuny brouku co se na vas hrnou ze vsech stran stale dokola. Pro mne je to dobra oddechovka pri praci a splnuje to vicemene moje predstavy o hre ktera ma 200 mega. Ale 15 euro na steamu bych za to teda nedal :D

Pro: Nenarocna hra, chytlava, rozmasirovani brouci

Proti: Je to porad dokola, ale to se da cekat u takoveho typu her

+7