Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Infected: The Twin Vaccine

08.08.2013
55
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Americké město Oxford je v přísné karanténě a izolaci. Jeho evakuaci předcházelo rozšíření nového druhu nebezpečného viru v celé oblasti, který zasáhl většinu jeho obyvatelstva. První hlášení výskytu viru přišlo od rodiny šestiletých dvojčat Tiffany a Theresy Morriseyových, která byla záhadnou infekcí postižena. Zatímco Tiffany ve velmi krátké době působení viru podlehla, Theresa je absolutně bez jakýchkoliv příznaků a je zdravá. Její tělo může být klíčem k nalezení léku, ale v průběhu chaotické evakuace města holčička zmizela. Musíte se vrátit do opuštěných ulic a děvče najít, dokud je ještě nějaká naděje. Ale pozor, město přece jen není úplně prázdné a nebezpečí číhá na každém kroku...

Hidden Object adventura s netradičním námětem a příběhem v tomto herním žánru je dílem kanadských Gogii Games. Vývojáři vtiskli do hry v jejích šesti kapitolách temnou atmosféru liduprázdného města vytvořeného podle skutečné předlohy. Sběratelská edice obsahuje navíc jednu bonusovou kapitolu, videa mapující tvorbu hry a průvodce hrou včetně tapet na plochu.


Poslední diskuzní příspěvek

@Mount (02.01.2014 07:26): Např. v historii literatury je řada motivů, kdy bylo nejpodstatnější najít dítě (nebo jinou osobu) - ať už proto, že bylo vyvolené, imunní na nemoc nebo prakticky cokoli, co mohlo zachránit svět.
S trochou nadsázky je např. Enderova Hra o hledání toho pravého dítěte. A to dokonce těm dětem postavili výcvikové středisko na orbitě ;)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Infected: The Twin Vaccine jsou jedním z nepřeberného množství hidden object adventur a přinášejí s sebou tudíž některá typická designová a vyprávěcí klišé, které je potřeba do určité míry u tohoto žánru předpokládat. Ať už je to hrdinka v hlavní roli, záchrana dítěte, soucit vyvolávající mužská postava nebo detektivní příběhová linie. Výraznost každého HOGu je pak v odchyce od těchto norem. U Infected je dána především nekompromisním prostředím, kdy virem zamořený Oxford skutečně působí realistickým dojmem a postavy, které virus nakazil, umírají definitivně a bez sentimentu (včetně nakažaných ptáků a helikoptér padajících z oblohy). Toto podtrhuje také povedené vizuální zpracování, neboť jsou při vyprávění použity FMV sekvence a pozadí je tvořeno na základě upravených fotografií kanadských maloměst. Vše působí opuštěným a dezolátním dojmem, skoro jako jakási zóna pro stalkery. Potud autoři odvedli celkem dobrý kus práce. To, co ovšem Infected strhává do propasti herního utrpení, jsou naprosto nekonzistentní a na hlavu postavené hádanky a puzzly. Bijí navíc do očí o to více, že jsou v kontrastu s celkovým realismem. Namísto toho, aby uměřeně korespondovaly s navrženým světem a chytře posouvaly vyprávnění, vytrhávají svou vyšinutou logikou hráče z prožívání příběhu. Skoro se mi až někdy zdálo, jakoby tím autoři se záměrnou potměšilostí dekonstruovali svůj vlastní výtvor, kterého začali mít po krk. I hlavní dějová linka, přes jistý potenciál dosáhnout na banální standard, trpí nakonec neuspokojivou mezerovitostí. Ve výsledku tedy nebude nadšen ani adventurista ani hráč očekávající dobře navržené hledání skrytých předmětů. (HOGů jsou nicméně stovky, takže jedeme vesele dál.)
+6 +7 −1