Incoming: The Final Conflict

30.06.1998
30.11.1999

Incoming: The Final Conflict pochází z dílen dnes už neexistující britské společnosti Rage Software. V klasickém příběhu, kdy mimozemšťané ohrožují své pozemské bratry, se postavíte do čela obranných a postupem času i ofenzivních linií. K dispozici nechť vám slouží vskutku široký arzenál - ze stacionární věže budete hustit kulky po mračnech zběsile útočících emzáků, usednete do kokpitu rozličných letadel obou soupeřících stran, vyzkoušíte si i helikoptéru a v neposlední řadě procvičíte své dovednosti coby velitel tanku. Právě tato nabídka učinila z Incomingu rozmanitou směsici herních žánrů.

Docela fajn střílečka z budoucnosti. Mám na ní dobré vzpomínky a klidně bych si jí znovu zahrál. Jste v roli obránce země a máte za úkol odrážet útoky Aliens - mimozemšťanů. Nejčastěji ve vzduchu, sem tam přijde i pozemní operace. Později se přesunete na měsíc a potom i na planetu Aliens, kde je dorazíte. Hra má poměrně jednouduchý, ale zábavný systém. I ovládání je jednoduché a příjemné, za chvíli jste profík... Dostáváte rozkazy od velitele, mimochodem hezky namluvené, vždy jsem se těšil až něco zahlásí. Musíte postupně splnit všechny úkoly, aby jste přešli do další mise. Už na začátku vás dokonale vtáhne do hry mise, ve které dvouhlavňovým dělem bráníte atomovou elektrárnu před útokem Ufo a musíte dávat "majzla", aby jste nesrovnali se zemí chladící věže. Střílí se vpodstatě pořád, až na vyjímky. Jen jedna mise byla absolutně bez střelby, kde bylo zapotřebí uhasit požár, takže místo kanónu byl vrhač hasící pěny :) Lítá se ve vrtulnících, stíhačkách, později se zmocníte i vznášedel Aliens. Přičemž každý stroj je vybavený trochu jinak, takže kromě nějakého typu kanónu máte sebou ještě rakety - neřízené nebo naváděné. Obtížnost je docela tuhá, některé mise jsem prošel jen se štěstím, o to větší ale byla potom radost. Incoming určitě nepřekvapí skvělou grafikou, hlavně terén je ubohý, kopečky bez detailů, zástavba jen zřídka kdy. Naopak technika a mimozemské lodě jsou zvládnuté hezky. Pokud jste milovníky laserů, Ufo, Hvězdných válek, tak si v této hře určitě přijdete na své. Já jím nejsem a přesto mě hra něčím bavila až do konce. Hra nabízela ještě jakýsi zvláštní strategický mód, který jsem ale nějak nepochopil, nebo mě moc nezaujal. Něco ve stylu Ufo: enemy unknown - kdy bylo možné sledovat situace se zhora a přidělovat po krocích rozkazy svým jednotkám.

Pro: Akční zábavná střílečka s jednoduchým ovládáním, zvuky, pěkné detonace.

Proti: Grafika prostředí a terénu, příliš sterilní na dnešní dobu.