Immortal Cities: Children of the Nile

Children of the Nile

09.11.2004

Immortal Cities: Children of the Nile jsou nástupcem hry Pharaoh od již neexistující firmy Impressions Games, od které se odloučilo několik vývojářů a vznikla společnost Tilted Mill Entertainment, jejíž první hrou jsou právě Immortal Cities.

Hra nabízí tutorial, obsahující tři mise, kampaň o patnácti misích a pět samostatných scénářů. K dispozici jsou tři úrovně obtížnosti. Children of the Nile je typická budovatelská strategie zaměřená na mikromanagement jednotek a budov, která se velmi podobá Pharaohovi, setkáme se tedy s podobnými budovami, surovinami, monumenty a bohy. Nechybí ani obchodování a válčení s okolními městy a státy. Oproti svému předchůdci je hra kompletně ve 3D s příjemnou grafikou, zvuky a hudbou.

V roce 2008 vyšla Enhanced Edition, která obsahuje opatchovanou původní verzi a Alexandria Expansion, jež do hry přidává některé nové jednotky, budovy a mapy. Tato verze vyšla pouze v některých zemí Evropy a USA, u nás se do prodeje vůbec nedostala. K zakoupení je ale např. elektronicky na platformě Steam, a v ČR vyšla přiložená na DVD u magazínu Level, konkrétně čísla 175 2/2009.

Kompletní edice i s datadiskem za 75 centů tady. K dispozici by měl být i steamkey, ale pro jeho získání je potřeba registrace na Shiny Loot.