Iesabel

15.09.2013

Hlavní příběhová linie vypráví o vpádu do království Yerhal démonickými nohsledy sloužících temnému pánu Baalovi, zodpovídajícího se princezně Iesabele.

Je tomu totiž už dávno, kdy poprvé yerhalským údolím projížděla dívka Iesabel, jejímž půvabem a krásou byl Král v okamžiku učarován. Králův plamen lásky hořel tak jasně a silně, že ztratil zdravý rozum a Iesabel donutil žít život manželky. Iesabel však nechtěla své tělo odevzdat choti, kterého nemiluje a v beznaději tedy zaprodává duši ďáblu výměnou za vysvobození z útrob království, a žádajíc krvavou vendetu. Říše smrtelníků je záhy nato pohlcena šedočerným kabátem temnoty.

Po krátkém kresleném intru se v roli, buď barbara či čarodějky, probouzíte mezi hromadou tlejících těl, téměř nazí, navíc stiženi amnézií, pamatujíc si jen osobu jménem "Šaman", který bude vaší první zastávkou. Jako v každé old school diablovce i v tomto izometrickém RPG navštívíte zajímavé rozmanité lokace, obyvateli městeček počínaje, dungeony, místy všech podnebných pásů a ročních období konče. Rovněž zde nebude chybět spousta lootu, questů, obchodování, dialogů, crafting zbraní, vývoj postavy, souboje s bossy a pestrým spektrem protivníků.

Pro konkrétní charakter je připraven komplexní "dovednostní strom" rozdělený do tří kategorií - Class, Ethnic, Alchemy, na jejichž základě si tvoříte jedince unikátních schopností. Taktéž nejsme ochuzeni o základní atributy jako síla, odolnost, inteligence, štěstí apod. Hra nepostrádá ani mapu a deník, do kterého se automaticky zapisují všechny důležité události a informace. Hack'n'slashový ovládací systém lze uzpůsobit vlastní představě.

Omrzí-li vás singleplayer, sáhněte po plnohodnotném multiplayeru.

@FildasCZ (03.06.2016 17:21): Většina problémů je technického rázu, já jsem se nakonec slušně bavil (hra má zajímavou atmosféru). Celkem škoda, na iPhone/iPad (na kterých byla původně) dopadla lépe, ale zadarmo za vyzkoušení jistě stojí.