Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

I Expect You to Die

80
3 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
06.12.2016 PC
13.12.2016 PS4
Vývojáři:
Schell Games
Oficiální stránky:
https://iexpectyoutodie.schellgames.com/
Díky virtuální realitě se v této hře doslova stáváte superšpiónem, unikajícím díky svým schopnostem a technologii telekineze ze všech smrtících situací, které na něj zlosynové nalíčili. S pomocí nejrůznějších dostupných předmětů a jejich kombinací zachraňujete nejen svůj život, ale i svět.

I Expect You to Die je logická úniková hra, silně se inspirující estetikou a dobovou stylizací šedesátkových filmů s agentem 007 v hlavní roli. Zvuky a soundtrack pak tento odkaz ještě více zdůrazňují. Komiksová grafika a humor však atmosféru hry odlehčují a případné nesplnění úkolu, a tedy vaše smrt, tak vyvolávají spíše pobavení. Co však vyvolává hlavně zklamání je délka hry, která při svém vydání obsahovala pouze 4 mise. Na autory se proto snesla oprávněná kritika, na níž reagovali oznámením rozšiřujícího obsahu na léto 2017.

Hra vyžaduje ke svému hraní VR headset, přičemž podporuje jak Oculus Rift, tak HTC Vive a PS VR.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 80
Příjemná puzzle hra ve stylu Jamese Bonda. Už úvodní titulky s pěknou znělkou ukázaly, že nepůjde o žádný amatérský počin. Popravdě sledovat takhle zpracované úvodní titulky ve virtuální realitě je zážitek sám o sobě.

Celá hra se nese od začátku do konce ve filmovém a dobrodružném duchu. O to víc mě zamrzelo, že po vyřešení puzzlu jsem se okamžitě přesouval na řešení další. Hra si vysloveně říkala o akční pasáže. Ty by jako oddechovka po náročných puzzlech přišly totiž nesmírně vhod. Tak nějak jsem je i přirozeně čekal. Zejména u první hádanky se dostavilo poměrně velké vystřízlivění. Měl jsem za úkol dostat se z nákladového prostoru letadla ven s autem vybaveným padákem. Poté, co jsem deaktivoval důmyslný alarm v autě, otevřel jsem si šampaňské z minibaru, zapálil si doutník, prohlídnul instruktážní manuály, otevřel plošinu nákladového prostoru letadla, nastartoval a konečně se rozjel ven, přišel konec mise a přesun do chemické laboratoře na další hádanku.

Hádanky byly opravdu zajímavé, vtipné a lámat si s nimi hlavu ve virtuální realitě byla zábava. Neumím si představit řešit je pouze s gamepadem a na běžné obrazovce bez headsetu a pohybového ovladače. Dost nepříjemná byla ovšem nutnost celý scénář opakovat znovu, pokud v průběhu řešení puzzlu uděláte nevratnou chybu, kterých je bohužel na každém kroku celkem požehnaně.

I přesto jde ale o skvělou zábavou na jedno odpoledne, pokud venku zrovna prší, vypadnul vám odpolední program nebo máte jen chuť na únikovku ve virtuální realitě.

Pro: stylová bondovská jednohubka s pěknými hádankami

Proti: bez akčnějších pasážích nebo návaznosti, opakování hádanek po každé chybě

+7