HyperCore: Out of Dimension

Hyper Core

1999

V blízké budoucnosti ovládá celý známý vesmír megakorporace zvaná QuadraTec. Malá skupinka rebelů zvaná HyperCore už jejímu zlovolnému počínání nehodlá nadále přihlížet a vysílá do boje piloty bojových mechů. Jedním z těchto pilotů je i hráč.

HyperCore je 2D střílečka od společnosti Zima Software, která zabírá 3 CD. Hráč má na výběr ze tří různých robotů, které je dále možné upgradovat zbraněmi. Ty se dají nakoupit i najít během bitev proti armádě nepřátel. Hra obsahuje celkem osm úrovní, z nichž každá je dělena do tří podúrovní a v každé z finálních podúrovní se nachází boss, celkem to tedy dělá osm bossů.

Tak jsem to nakonec sehnal... Trinact let po vydani patri Hypercore mezi nejmene zname ceske herni produkty a zaroven mezi produkty nejvice nedostupne, a to i presto, ze Zima Software stale jeste jakz takz preziva (ale na dotaz ohledne moznosti sehnani mi stejne odpovedeli, ze kvuli nekompatibilite se soucasnymi systemy uz hru nenabizeji. Pravda je, ze jinak nez emulaci na Win 95 nebo 98 ji nespustite. Resp. spustite, ale s tak rozhasenou grafikou, ze ani nebudete vedet, ktera bije).

Moje nizke hodnoceni je zpusobeno predevsim zanrem, protoze tyhle vesmirne strilecky me nikdy nezajimaly a neumim je hrat - tak jako v demu jsem se nedokazal dostat za prvniho bosse. Od zacatku kola proti vam leti desitky malych nepratel, neda se jim prilis dobre uhybat ani je smysluplne kosit (nebo to aspon nejde lame jako jsem ja). Grafika je pomerne slusna a dokonce i povedena, hudba se da poslouchat, ma to multiplayer (kooperace) a jednou z nejzajimavejsich moznosti je hrani hry bez nutnosti instalace - v takovem pripade ale nemuzete ukladat pozice.

Az se chce rict: skoda, ze tomuto pokusu o prorazeni mimo nasi republiku to taky nevyslo... ale to je mozna vina zanru. Snad se mi podari dostat se dal nez k prvnimu bossovi, protoze zatim to nejak zabugovane nevypada. Nejake tipy na hexa hratky jsou...