Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hrady

08.11.2005
69
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jedná se o freeware RTS strategii od českých tvůrců obohacenou o prvky fantasy. Cílem hry je dobýt hrad nepřátel a důkladně bránit ten vlastní. K tomu máte k dispozici klasické pěšáky, kteří budou postupně v dalších úrovních doplňováni i rytíři, střelci a později i mágy a katapulty. Důležitým faktorem ve hře je mana, díky níž můžete používat různá kouzla.

Na všechny jednotky potřebujete samozřejmě peníze, jež můžete následně použít do staveb obranného účelu, výzkumu, vylepšování či nakupování nových jednotek. Ve hře jsou zahrnuty i různé bonusy a náhodné události.


Poslední diskuzní příspěvek

Na freeware jednohubku dobré. Postupně s každou úrovní jsou přidávány nové funkčnosti, což také pokaždé změní styl hraní. Ovšem jakmile jsou na scéně katapulty, je strategie už neměnná.
Bonusem je i ozvláštnění pomocí časového limitu v jedné úrovni.
S Mravenci bych to nesrovnával. Společnou mají jen existenci hradů.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Pro mě jednoznačně jedna z těch nadprůměrných freeware her, co kdy spatřily světlo světa a které jsem měl možnost hrát. Ačkoliv hra neoplývá příliš složitými herními mechanismy, je velice chytlavá a díky tomu jsem ji dohrál už několikrát.

Cílem hry je dobýt hrad nepřítele a bránit ten vlastní před zničením. Trochu to připomíná například takové Mravence, ale na rozdíl od jmenované hry zde nehraje štěstí takovou roli a i obtížnost je na vyšší úrovní, hlavně v posledních kolech.

Hra má samozřejmě také své mouchy, ale díky zábavnosti se nad nimi dají přimhouřit oči. Co se týče herní doby, řekl bych, že je tak akorát. Ani příliš krátká a ani únavně zdlouhavá.

Na závěr bych určitě Hrady doporučil vyzkoušet. Jsou zadarmo a věřím, že vás to chytne tak jako mě a na konci budete litovat, že už to vše končí. Naštěstí je tu několik nabízených obtížností, takže výzva pro další hraní tu určitě je. Navíc i ta nejlehčí obtížnost v posledních misích dává docela zabrat.
+11