Hot Rod

Sega •  Software Studios (Amiga, AtST, C64) •  Walking Circles (AmstCPC, Spectrum)

Hot Rod je arkádová závodní hra viděná z horního pohledu, která vyšla nejdříve v roce 1988 na Arcade automaty v Japonsku a posléze se rozšířila i do světa, a to včetně portů na různé domácí platformy.

Ve hře si zazávodíme proti třem soupeřům v deseti různorodých prostředích (například polní cesty, město, poušť či hory) a čeká na nás celkově třicet závodů. Každé prostředí nabízí tři závody, každý třetí je pak na stadionu, kde se vyhlásí vítězové. Důležitým prvkem je benzín, o který hráč nesmí přijít, jinak prohraje. O část benzínu může přijít i v případě, kdy hráč nestíhá vedoucího závodníka - ve hře je vidět vždy jen část trati, obrazovka se posouvá právě podle závodníka v čele. Důležité je také se vyvarovat kolizím, ty mohou způsobit výbuch a přestože je hráčovo auto nahrazeno, stojí to čas. Část benzinu lze získat tak, že hráč vezme kanystry s nápisem G ležící na trati nebo projede cílovou čárou.

V závodech si hráč vydělá peníze, za které si může hráč auto vytunit v obchodě, k dispozici jsou motory, nárazníky, spoilery či pneumatiky. Hra obsahuje multiplayer až pro čtyři hráče.