Home Alone

1991

Home Alone je hrou na motivy stejnojmenného amerického filmu. Kevinovy (Macaulay Culkin) rodiče odjedou na dovolenou a chlapce nedopatřením zapomenou doma. Ten se musí postarat nejen sám o sebe, ale také o dům, který si vyhlédli dva zloději.

V Home Alone se hráč ujímá hlavní role Kevina a děj hry spočívá ve sbírání cenných předmětů, tak aby je "Mokří bandité" nemohli zcizit. Hráč rovněž klade důmyslné pasti, které by lapkům znepříjemnily vloupání a zabránily chycení samotného Kevina.

Do dalšího levelu postupuje hráč pouze tehdy, když sesbírá všechny důležité předměty a obdrží klíč, se kterým se dostane do další části domu.

Home Alone vyšlo pro platformy PC-DOS, Amiga, Nintendo Entertainment System, Game boy a několik modelů konzolí od Segy.

V následujícím roce vyšlo pokračování Home Alone 2: Lost in New York.

Legendarní osamocený Kevin se samozřejmě dočkal i své digitální verze. nicméně se jedná o jednoduchou a krátkou záležitost.

Nastražování pastí pro padouchy, které má v patách a propracování se z domu je Vašim úkolem. Ničím zvláštním nenadchne ani nenabídne, takže u mě lepším průměru.

Pro: Nápadité pastičky

Proti: jedoduchost, krátký herní čas