HIVESWAP: Act 1

14.09.2017 PC
What Pumpkin Games
Joey Claire má několik věcí. Monstra na zahradě, monstra v domě, monstra v hale a mladšího bratra, uvězněného v domě na stromě… který je na zahradě s monstry. Jakoby to nestačilo, našla v podkroví portál, který ji přenesl na mimozemskou planetu Alternii. Nyní musí se svým novým mimozemským kamarádem Xefrosem najít cestu domů.

Hiveswap: Act 1 je první část episodické adventury od studia What Pumpkin Games. Na její vývoj dohlíží Cohen Edenfield a Andrew Hussie. Hra je zasazena do vesmíru známého webového komiksu Homestuck, napsaného Hussiem, a funguje jako odrážecí můstek pro nové fanoušky Homestucku. Znát Homestuck proto není potřeba, příběh hry funguje samostatně.

Hussie získal potřebné finance pomocí Kickstarteru, internetové platformy pro crowdfundingové financování projektů, a jeho projekt se zapsal do historie stránky jako „třetí nejvíce financovaná hra“. Původním vývojářským týmem měli být The Odd Gentlemen, ale z toho kvůli komplikacím nakonec sešlo. Hra změnila kabát ze 3D na 2D a vydání bylo odsunuto z roku 2015 až na rok 2017.