Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

HIVESWAP: Act 1

14.09.2017
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Joey Claire má několik věcí. Monstra na zahradě, monstra v domě, monstra v hale a mladšího bratra, uvězněného v domě na stromě… který je na zahradě s monstry. Jakoby to nestačilo, našla v podkroví portál, který ji přenesl na mimozemskou planetu Alternii. Nyní musí se svým novým mimozemským kamarádem Xefrosem najít cestu domů.

Hiveswap: Act 1 je první část episodické adventury od studia What Pumpkin Games. Na její vývoj dohlíží Cohen Edenfield a Andrew Hussie. Hra je zasazena do vesmíru známého webového komiksu Homestuck, napsaného Hussiem, a funguje jako odrážecí můstek pro nové fanoušky Homestucku. Znát Homestuck proto není potřeba, příběh hry funguje samostatně.

Hussie získal potřebné finance pomocí Kickstarteru, internetové platformy pro crowdfundingové financování projektů, a jeho projekt se zapsal do historie stránky jako „třetí nejvíce financovaná hra“. Původním vývojářským týmem měli být The Odd Gentlemen, ale z toho kvůli komplikacím nakonec sešlo. Hra změnila kabát ze 3D na 2D a vydání bylo odsunuto z roku 2015 až na rok 2017.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Skoro to vypadá, že herní nadšenci devadesátých let prahnou v dnešní době po adventurním žánru, kterého nějaký čas byl poměrně nedostatek. To se ale nedá říct o dnešku, kde je adventura snad na každém druhém rohu a stojí za nimi většina tvůrci, kteří si právě ty devadesátky patřičně prohráli.

Hiveswap mě na druhou dobrou přišel zajímavý. Ne na první, přeci jen o tom světě Homestruck nic nevím. Nicméně, jak jde o žánr adventura, většinou mu neumím říct ne. A nedokázal jsem to ani zde.

Co jsem tak pročítal, hra získala poměrně pozitivní hodnocení napříč herním světem. Ne nadarmo vybrali prachy pomocí crowdfundingu na Kickstarteru. Šel jsem tedy do hry notně s mírným očekáváním. Úvodní intro mě to nadšení ale okamžitě utlumilo. Příběh se totiž nese v duchu dvou postaviček (ještě i nic moc nasnímaných, trošku ve stylu komiksové mangy), za které v průběhu hry různě hrajete. Jedna je v domě, druhá na stromě v zahradě, schovaná v bunkru. Na dům zaútočí nějaké obecně vůbec nespecifikovatelné zrůdy a vašim úkolem je se dát dohromady a utéct. Jenže to by na půdě nesměl být portál do jiného světa. Nevím, na mě možná moc jednoduché, přímočaré. Ale to jen tak do začátku...

Jak začnete hrát, mile Vás překvapí ručně malované pozadí, které je opravdu pěkné a vysloveně koukatelné. Stejně tak i hudební podkres mi přijde poslouchatelný a hodící se do celého konceptu hry. Zajímavé jsou i souboje s jednotlivými příšerami, u kterých mi chvíli trvalo, než jsem je pochopil, co je po mně chtěno. Trošku jsem bojoval s tím, že po najetí kurzoru mi to nepopíše, na co zrovna koukám, takže jsem chvíli musel bádat, abych se dobádal k cíli. Hra naštěstí není dlouhá. K tomu ani dialogy nejsou úplně ty nejchytřejší. Je v nich znát to, že jdou s dobou. Měl jsem pocit, že čtu nějakou angličtinu nějakých 14 letých mlaďáků současnosti.

Hiveswap: Act 1 je nicméně relativně zajímavá adventura. Není to úplně zlom v žánru, spíš naopak. Díky bojovému systému se možná mírně odlišuje, ale zároveň Vám nenechá nic moc zadarmo. A to i přesto, že je víceméně dost krátká. Příběh se má odvíjet ve čtyřech různých kapitolách, kdy aktuálně jsou vyšlé první dvě. Osobně ale nejsem vůbec přesvědčen, že bych si chtěl pustit druhý díl. Spíš ne. Což teda vytváří otázku, jak moc je tato hra pro člověka, který nezná komiksový svět Homestruck. Osobně bych řekl, že vůbec.

Pro: Hezky kreslené prostředí, pěkný hudební podkres, zajímavý soubojový systém

Proti: V celkovém kontextu hry se jedná o takovou Young Adult adventura dnešního světa. Příběh a dialogy hodně nezajímavé. Dvě hlavní postavy hodně nehezké. Bez emocí.

+12