Hitman Sniper

24.06.2015

free to play

Hitman: Sniper je mobilný titul, ktorý sa nesie v duchu exkluzívnych bonusov pre jednotlivé diely série ako Hitman: Sniper Challenge (Absolution) a Hitman 2: Sniper Assassin (Hitman 2).

Ide vlastne o priame rozšírenie konceptu spomínanej Sniper: Challenge. Všetko podstatné sa i naďalej odohráva v jedinej lokalite, ktorú agent 47 sleduje z diaľky pomocou svojej ostreľovačskej pušky. Vašim cieľom je postupne prechádzať levelmi a to likvidáciou primárnych cieľov, ku ktorým sa nezriedka pridávajú aj sekundárne podmienky. Často teda nestačí iba zabíjať NPC, ale je nutné ich zabíjať konkrétnym spôsobom - napríklad pomocou striel do hlavy, alebo zasiahnuť osobu tak, aby jej telo nikto nenašiel. Hráč si môže postupne odomykať nové a vylepšené pušky, ktoré disponujú rôznymi vychytávkami, uľahčujúcimi plnenie zadávaných úloh.

Titul neskôr doplnila aj mapa Death Valley, kde je vašou úlohou asistovať postave menom Ben a chrániť ho pred útokmi zombie, kým neopraví svoje auto.

[neexistující komentář]: Tím jak je na mobilech většina her takto prohnilá in-app platbami, pobídkami, nabídkami, reklamami, hvězdičkami s výhodami a já nevím čím ještě vším, hraju na mobilu pouze výjimečně. A když už, tak většinou emuluji starší plnohodnotné DOS hry, kde se mě někdo nesnaží neustále okrást o moje reálné peníze.

• iOS 60
Zpočátku mě Hitman Sniper bavil a snažil jsem se plnit všechny hlavní i vedlejší úkoly (jejichž obtížnost strmě roste). Po chvíli se ale dostaví nuda a frustrace pramenící z jednoho jediného prostředí futursitického města a neskutečně otráví urputná snaha tvůrců vymámit z vás peníze na lepší zbraň, lepší náboje, lootbox jeden, druhý... Dokonce jsem se v jednu chvíli bál, abych omylem nekoupil nějakou hloupou pušku za více než tisíc korun. To totiž na iOS/iPadOS není úplně tak těžké. :) Hru in-app purchases kompletně zabily a pro mě zde vždy znamenají rychlý uninstall. Škoda. Radši bych zaplatil pár korun a nenechal se otravovat, ale business model je prostě business model...

Pro: rostoucí obtížnost a výzva, technicky zdařilé i dnes, je to Hitman

Proti: tlak na mikrotransakce (za částky, které nejsou mikro), jen jedno prostředí