Chronicles hodnotim 40% jako celek, nicmene Clash of the Dragons je i pro me yatim zdaleka nejlepsi kampan, byt i zde jsem si moc nezabojoval (obtiznost klasicky hard).

V posledni mape jsem zazil podobny prubeh, jako Zx Atari. Na nejvzdalenejsim vybezku jsem se vylodil s nijak extrovni armadou (asi 6 crystal dragonu, 6 faerie dragonu, 20 gold dragonu a par andelu), hned po vylodeni na me ze tmy vybehla Mutare, ktera me na uvitanou pocastovala Armageddonem, nastesti mel Tarnum vsechny staty kolem 50 a idealni vyber skillu (v kampani je narozdil od predchozich hodne univerzit, takze uz nehrozi zadna artillery na ukor treba leadership), takze to byl schopny utahnout sam. Pak uz to byla tradicni pohoda a jako vzdy jsem predbehl konec pribehu, v poslednm textu Valita Tarnumovi skocila do naruci a rekla "marry me". Dal si muzu jen domyslet.:0)
Dohrano. Poprve po 4 kapitolach sem si poradne zabojoval. V posledni mape tyhle kapitoly sem si s expedicni armadou zajel ke brehu a skocil na me hlavni zaporak :D Mel 200 dablu a 500 ohnivaku a dalsi stovky a tisice dalsich.....no Ja mel 26 Andelu a naky drobny :D Nastesti resurection a armagedon me zachranil ale bylo to tak tak.
Tak pro mne zatím nejzábavnější kampaň. Draci celkem mávají s obtížností, mapy už mivají normální velikost a ta poslední je super. Za původní cenu bych se tomu určitě vyhnul, ale za směšnočástku na GoGu je série dobrou koupí.
@Drolin (31.03.2012 10:24): Všechno jde, když se chce... Dark Messiah chyběla atmosféra :X to odvoláš... RTS spin-off ano. Hlavně se vymanit ze zajetí těch plesnivých tahů a zaplout do špičkového designu, grafického a hudebního vkusu DM...
@RNDr. Gunár Pavel (31.03.2012 10:09): Druhému odstavci asi nerozumím, ale jak by se série Heroes mohla transformovat v Crusadera? CoM&M prvně měli pojmenovot úplně jinak, protože je to slušný titul (což vynikne např. ve srovnání s Dark Messiashem kterému chyběla atmosféra), ale s Might & Magic nemá nic moc společného.

A RTS spin off? To snad ne... :)
@Drolin (31.03.2012 10:04): To sice ještě ne, ale má to mé plné sympatie. Takhle měly vypadat všechny Heroes hry a na ty posouvací série se mělo 3DO/NWC vykašlat.

Heroes of Might and Magic se měla vyvinout v něco jako Crusaders of Might and Magic a Might & Magic by byla zas měla jít směrem Dark Messiah of Might and Magic a hned by byla hodnotnější!

Na izometriku se v Heroes měli vykašlat po Restoration of Erathia (vrchol série jak byla) a v Might & Magic měli opustit tahy v přibližně stejnou dobu. Udělat RTS spin off a pak hurá do akce!
3DO byl pro me vzdy ukazkovy priklad distributora, ktery se ze svych franchis snazil vytriskat naprosty maximum bez ohledu nas kvalitu a Heroes Chronicles jsem vzdycky vnimal jako takovy symbol podobnych aktivit, ze kterych NWC museli byt asi na prasky. Otci Might and Magic universa Van Caneghemovi se vubec nedivim, ze to nerozdychal a odesel. Chronicles byly kratky na sebe navazujici kampane prodavany samostatne, ktery by si koupil jen blazen. Pry tak chteli prilakat sirsi publikum, pro ktery byli HOMM3 moc slozity. Tehdy dokonce samostatne prodavali i Acromage, kterou vysekali z MM7 bez jediny zmeny. Diky 3DO, s jejich inhouse srackama typu Crusaders, znacka M&M ztratila kredit.
...a že se to prodává za plnou cenu ... a že příběh pokračuje napříč těmi 4 díly, takže je potřebuješ všechny
Vzpomínám si na, že v dávných dobách, ve Score byla recenze hned čtyř dílů Heroes Chronicles najednou. Věnovali tomu necelou 0,5 stránky a cca 40 procent s odůvodněním, že to právě vůbec nic nového nepřidává.
Eh, vysvětlí mi někdo základní rozdíly mezi tímto a HoMaMIII?