Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hektor

56
4 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
13.03.2015 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://rubycone.com/hektor/
Únik z bývalého a dnes již opuštěného výzkumného ústavu ukrytého hluboko pod povrchem severního Grónska, kde armádní lékaři prováděli pokusy na živých bytostech, se zdá zprvu nemožný. Vojenští vědci se na vás trvale podepsali silnou psychózou způsobenou roky odloučení a mučení, která vás nutí neustále brát zakázané léky. Vaše postižení s vámi hraje šílenou hru a před vašimi zraky se míchají střípky reality a vašich představ. Existuje ještě záchrana z tohoto chorého světa?

Hektor je prvotina mladého švédského studia Rubycone a psychologicky laděná hororová hra, kde na vás čekají nejen monstra v temných zákoutích hrůzu nahánějícího ústavu, ale především vás pronásledují šílené představy a výplody chorého mozku, poškozeného chemickými preparáty.

Děs nahání procedurálně generované podzemní koridory, v nichž si nemůžete být ničím jistí. Známé chodby se mění za vašimi zády, průchodem dveřmi i každou odbočkou. Částečně si udržet zdravý rozum vám pomohou jedině léky, které musíte polykat v pravidelných intervalech a baterka, jejíž světelný kužel osvětluje pouze malou část prostoru před vámi. Malou nadějí na únik je nalezení jediné cesty ven, ale něco vás neustále pronásleduje.

Zvláštní zmínku si zaslouží symfonický soundtrack, který podtrhuje atmosféru děsu.


Poslední diskuzní příspěvek

Tahle hra má fakt super atmosféru. Ale jinak je to hrozná blbost. Děj ani level design absolutně nedávají smysl. "Dohráno" na Youtube, už jsem…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.