Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Happy Wheels

04.06.2010
20.08.2015
25.01.2020
72
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Happy Wheels je side-scrolling plošinovka fungující převážně jako platforma pro vytváření uživatelských map pomocí dodaných nástrojů. Většina levelů funguje na stejném principu – vyberete si jednu z celkem jedenácti dostupných postav, ocitnete se na levé části mapy a máte za cíl dostat se přes spoustu smrtelných překážek do pravé části, kde vás čeká buď finální checkpoint, nebo jen fanfára naskriptovaná po splnění zadaného úkolu (např. zabití požadovaného počtu NPC nebo posbírání dostatku mincí). Objevují se samozřejmě i kreativnější levely, které některé základní principy ohýbají (například házení mečů, při kterém stojíte zafixovaně na místě; jízda dozadu, při které se přetáčí mapa na průjezd zprava doleva, atd.), případně využívají pro vyprávění příběhů. Levely jsou měřené časově a po jejich splnění dostanete k dispozici nahrávku vašeho hraní, kterou můžete nahrát na servery a pochlubit se.

Hlavní devízou hry, a taky důvodem, proč se stala enormně populární, byla její odvaha nešetřit brutalitou. Často se stačí postav dotknout, a krev z nich začne stříkat skutečně na všechny strany. Díky tomu a uživatelské přístupnosti umožňující vytvářet levely přímo na tělo si hru oblíbilo mnoho diváků na platformě YouTube. Představovala způsob, jak nepřímo komunikovat s tvůrcem a společně s ním se zasmát komunitním vtipům a připomenout si své oblíbené momenty.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.