Zajímavosti

RAM: 128 MB
GPU: 32 MB
HDD: 733 MB

Easter eggy

Pokud se bude chtít setkat s Freemanem, musíte v levelu WE ARE NOT ALONE skočit za ním do teleportu. Objevíte se na starém Xenu z jedničky. Bohužel pod vámi není žádný kámen, takže padáte dolů. Když však dáte noclip můžete se po Xenu volně pohybovat a na jedné z planetek se setkáte s Gordonem. Jen tak tam stojí a nic nedělá. A v klidu ho můžete zabít.
V souborech u hry můžete nalézt, zřejmě nepoužitý, sound s názvem dsbossit.wav, který když obrátíme a zpomalíme. Uslyšíme hlas říkající: "To win the game you must kill me, Randy Pitchford." ("Chcete-li vyhrát hru, musíte zabít mě, Randyho Pitchforda.") Tím chtěl Randy vzdát poctu hře Doom II, kde v posledním levelu zazní podobný hlas od Johna Romera. Video zde.
Abyste zabili bosse pojmenovaného jako Pit Worm musíte aktivovat valve a gearbox (jména vývojářských studií základní hry a datadisku). obrázek
Když seberete BFG na Xenu, dejte si secondary attack a objevíte se v tréninkové místnosti z prvního dílu.
V Boot camp v jedné místnosti, kam s edá dostat jen s pomocí cheatu "noclip", uvidíte nápis DMM 1999, což je odkaz na Davida Michaela Mertze, designera tohoto levelu a rok vydání hry.
Na začátku kapitoly We Are Not Alone se za ventilační mříží objeví Chumtoad. V případě, že hráč vystřelí 25x na větrací mříž vedle dveří vedoucí do teleportovací místnosti, Chumtoad vypadne z mříže.
Po probuzení v Black Mesa potkáte v jedné místnosti tlustého sekuriťáka, v místnosti je i počítač, pokud budete mačkat klávesnici, objeví se "modrá smrt".
Ve hře si za pomocí cheatů můžete přidat zbraň tučňáka s granátem, který funguje podobně jako snark, s tím rozdílem že ke konci životnosti tučňák exploduje.
Hlavní spoušť experimentální portalové zbraně má téměř stejnou funkci a chování jako BFG z her Doom.

Ostatní

Na začátku hry, po zřícení letadla se probouzíte v temné místnosti, kde je s vámi medik. Po chvíli odbíhá zachránit jiného vojáka a vy opět upadáte do bezvědomí. Pokud zde hru uložíte a následně načtete, budete celou akci sledovat z jiného pohledu.
V tréninkovém levelu Boot Camp si lze všimnout G-Mana za oknem. Je to na nádvoří výcvikové základny.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 29 minut a 6 vteřin.
Hra vyhrala titul "Počítačová hra roku 2000" od Akademie Interaktivných umení a Vied.
Ve 3. kapitole (We Are Pulling Out) zahlédneme mariňáka, který mluví do mikrofonu. Když si ho poslechneme, zjistíme, že toto jsme slyšeli v Half Life v kapitole Surface Tension.