Od vydání Opposing Force konečně zas pořádný Half-Life. Výborná grafika, kvalitní puzzly, pytel zajímavých achievmentů, originální a dobře vystavěné herní momenty. Jízda autem není narozdíl od HL2 vopruz a postavy jsou konečně trochu normální. Po episode one příjemné překvapení.

Pro: po dlouhééé době špičkový Half-Life titul, vyvedený design ve všech směrech

Proti: tož, Alyx je pořád celkem kráva, ale zas jí člověk nemá za prdelí pořád jak v ep1

Tohle je teprv pořádný Half-life. Zábava od začátku do konce. Žádné nudné hodinové ježdění v autíčku s nudnýma zastávkama a ubíjející procházky. Ep 2 obsahuje minimum hluchých míst, lokace jsou nádherné a některé skriptované scény dech beroucí. Jinak ale stále zůstavají staré křivdy. Napadlo mě, že Gordon se snaží být největší hustodémon pod sluncem, jelikož tvrďáci nikdy nemluví a taky sebou netahají užitečnou munici. Alyx je stále... Alyx.

Pro: Skvělá zábava

Proti: S Lamar to vypadá bledě:(

Tak je to asi tak pet minut co jsem dohral tento druhy datadisk. Po mirnejsim zklamani Episode One prichazi druhy datadisk, ktery predcil naprosto vsechna ma ocekavani. Naprosta bomba, muzu si tvrdit ze mi to nekdy prislo i lepsi nez puvodni Half-Life 2. Nevim, mozna ze me ta hra dostala vizualnimi efekty (kterych je opravdu dost a jsou fakt nadharne - i kdyz grafika je uz mirne zastarala) a nebo proste tim ze miluju serii Half-Life.

Pro: Vsechno ostatni nez "proti" (viz. nize)

Proti: Nudnejsi casti s autem, grafiky hry se taky vyrazne nezlepsila

Velice hodnotím začátek Episode Two,kdy se Gordon probere v polozatopeném vagónu-následně výhled na rozpadlou Citadelu(udělal jsem si z toho pár screenů na plochu).Noví nepřátelé,ať už brouci nebo roboti-super.Bitva na konci se stridery vynikající.Opět vylepšní grafiky-zejména voda je úchvatná.Příběh mě zde opět pojal a nemůžu se dočkat Episode Three.Hrací dobu naštěstí natáhli na obstojnou délku.

Pro: Příběh,noví nepřátelé,opět vylepšená grafika,konečná bitva

Proti: Mohlo by to být ještě o něco delší.

-2 +2 −4

Pro: velké osvěžení oproti HL2:EP1, velmi zajímavé pokračování příběhu, hunter, parádní kára a samozřejmě Alyx :)

Proti: škoda že části s autem nejsou delší a zase se bohužel musí až moc vystupovat (neni to ale tak hrozny jak v HL2)

-3 +3 −6
Druhá, dle mého názoru povedenější epizoda. Některé momenty, jako závěrečný boj se stridery, procházení tunelových chodeb či samotný závěr zůstanou v paměti zapsány na delší dobu. I s délkou hry je to oproti první epizodě lepší. Bojím se jen toho že třetí epizoda je zase v nedohlednu

Pro: Delši oproti prvnímu dílu, dobře se hraje

Proti: snad jen obava z data vydání pokračování...

-4 +2 −6
Co si budeme povídat, epizodky ze světa Half-Life 2 mají mírně sestupnou tendenci a Episode Two v tom není výjimkou. Kdo hrál předchozí HL hry poctivě, jistě se nebude moci zbavit dojmu, že to co děláte jste už minimálně jednou dělali. Tvůrci si zde dovolili i věc dříve naprosto neslýchanou, a sice od začátku do konce nudnou kapitolu, a silné momenty (např. alien-like situace s věžičkama, třemi tunely a hromadou pobitého hmyzu) se obecně nepříjemně často střídají se slabšími.

ALE.

To vše tradičně zachraňují všechny ty věci, co jsou na HL odjakživa tak nádherné - krásný engine, krásně specifické zvuky všeho kolem, krásná Alyx, etc... i ten HUD je v HL krásný. ;-)

Btw, auto potěšilo - asi si do světa HL skočím na návštěvu i příště.
-4 +8 −12
Epizoda dvě se vyšvihla. Nebýt jízdy v autě, kterou opravdu v sérii Half-Life nemám rád a dotěrných hunterů, mohlo být hodnocení ještě vyšší.
-9 +3 −12

Pro: Výborný příběh a atmosféra, tmosféra, hratelnost, inteligence nepřátel, zbraně, Alyx Vance, gravity gun, Gordon Freeman, Dog -(robotický mazlíček Alyx), akce, kreatury, výborná grafika

Proti: krátké

-22 +1 −23