.hack//G.U. Vol. 2//Reminisce

08.05.2007
03.11.2017

Jedná se o přímé pokračování prvního dílu, který nese název .hack//G.U. Vol.1//Rebirth. Příběhově tedy navazuje těsně po událostech prvního dílu a hrdinové se snaží zjistit, proč nemohou z herního světa odejít a co je to vlastně tajemná entita "AIDA", která je uvěznila a posílá hráče v reálném světě do kómatu. Ti, kteří dohráli první díl, mají navíc možnost si do pokračování nahrát své uložené pozice.

Hratelností se od prvního dílu prakticky nic nezměnilo a to až na možnost vylepšování vaší motorky, přítomnost nového města či pár nových dungeonů. Stále jde o stejnou hack and slash akci, v níž přepnutí na soubojový mód začíná střetem s nepřítelem na obrazovce. Hratelný je opět pouze hrdina Haseo, který však na boje nebude sám a mohou mu dopomáhat dva další parťáci ovládaní umělou inteligencí.

Příběh pokračuje v titulu .hack//G.U. Vol. 3//Redemption.

Druhý díl navazuje přímo na události prvního dílu a hned v prvních minutách vás hra nenechá vydechnout. Hlavní hrdinové totiž čelí novému problému, jsou uvězněni v jejich oblíbeném MMORPG světě The World. To, ale není jediný problém kterému hrdinové budou čelit, podivná entita AIDA si totiž nevybírá a velká většina hlavních hrdinů si sáhne až na dno svých sil a někteří přitom přijdou i o svůj život. Jednoduše vás druhý díl nenechá v klidu, vše se boří jako domeček z karet, nemůžete si být nikým jistý a tvůrci opět dokazují jak mají scénář v malíku. Také se tu konečně začnou i lehce rýsovat romantické vztahy, kdy se jistá část hry právě zaměřuje na větší seznámení se s děvčaty a na trávení čas s nimi, samozřejmě v rámci herního světa The World. Jediné co v rámci příběhu zamrzí, je fakt že ne všechny postavy tu dostávají dostatečně prostoru.

Jedinou výtku bych měl asi tak k nezměněnému soubojovému systému a opakování nudných dungeonů. Hra často totiž přeruší příběh v tom nejzajímavějším a vy pak musíte trávit například hodinu v nudných a stále se opakujících dungeonech a hledat cestu k cíli. Kdyby to aspoň bylo provedeno zajímavěji, tak oka, ale takhle to zbytečně narušuje příběhový zážitek. I přes uchovanou repetitivnost soubojáku, se tu dočkáme i pár změn a mezi ně patří například upravování motorky či nové město a lokace.

Anime seriál Online Jack, je tu taky přítomen a opět nabízí pohled na události z jiného úhlu pohledu.

I v druhém díle pořád zůstává příběh hlavním hnacím motorem a nenechá vás od hry odejít, já sám jsem to dohrál během dvou dnů. Takže zkuste to, v rámci příběhu se jedná o JRPG nadstandard a je veliká škoda, že tato hra spadla do zapomnění.

Pro: Vše jako minule

Proti: Vše jako minule