Gunship Apocalypse

říjen 2006

V roce 2493, pod označením MRS1, už Země má svoji obydlenou kolonii na Marsu. 13. listopadu satelit na oběžné dráze rudé planety oznámí přerušení spojení a obrovská prachová bouře zabrání navázání vizuálního kontaktu. Vedení pozemské základny vydá zásobovací lodi SS Calisto, která je na cestě k Jupiteru, příkaz změnit kurs směrem k Marsu. Z lodi je k povrchu planety vysláno menší průzkumné plavidlo, které nachází kolonii opuštěnou. Je nutné zjistit, co se přihodilo. Průzkumníci ale naráží na nečekaný odpor.

Pohled z kokpitu vašeho průzkumného plavidla vybaveného raketami a děly vás provede celou hrou o 80 misích rozdělených do devíti scénářů. Přestože se jedná o titul z roku 2006, některé principy vám připomenou slavný Descent. Především jde o průzkum marsovského povrchu a podzemí, rozsáhlých kaňonů, chodeb a jeskyní.

Cestu za odhalením tajemství katastrofy v kolonii vám budou ztěžovat nepřátelé v podobě řady ozbrojených lodí, vznášedel a mechů. Jednotlivé mise, některé vysloveně průzkumného charakteru, jiné akčně laděné, vás provedou prostředím Marsu, zpracovaném ve 3D a laděném do odstínů oranžové a hnědé.

Nějakou dobu jsem to kdysi hrál. Nebylo špatné vylepšování Gunship a jestli mě paměť neklame, tak bylo možné létat mise vícekrát dokola a tak se trénovat (ve hře byl přítomný drobný RPG prvek, krom jiného se tak tuším postupně odemykalo vybavení). Časem se ovšem hra stala hodně stereotypní a narozdíl od legendární trilogie Descent příliš nešlo o létání nahoru dolů s obtížnou orientací, ale spíše o kaňony a chodby.