Grotto King

2008

freeware

Grotto King je další krátká hra od Blendo Games podobná hře Gravity Bone. Hráč se vžívá do role hrdiny vyzbrojeného lukem, který dostal od krále za úkol zabít monstrum, jež ovládlo jeho hrad. Hra je rozdělena na několik neočíslovaných levelů, ve kterých si vždy musí hráč najít cestu pomocí střelby z luku na terče ovládající dveře, propadliště nebo stěny. Několikrát v průběhu hry navíc musí porazit ono monstrum, které ovládlo hrad. Zajímavostí je, že hráč nemůže skákat, myší se pohybuje pouze do stran a nemůže zemřít.

Na diskuzi jsem před časem narazil na hru Gravity Bone a protože mě bavila zapátral jsem po dalších hrách od Blendo Games a do oka mi padl Grotto King. Co mě hned na začátku překvapilo je nemožnost pohybovat myší do všech směrů ale jen do stran což pro mě bylo zvláštní a cítil jsem se kvůli tomu trochu svázaný. Za chvíli se na to sice dá zvyknout ale vzhledem k délce hry to bylo prakticky u konce. Délka hry je vůbec celkem mínus, herní doba se počítá na minuty což je škoda protože se to nehraje vůbec špatně. K dispozici máte luk kterým aktivujete různé plošiny nebo dveře a několikrát se utkáte s obludou připomínající kulečníkovou kouli. Postup levely oživuje několik pastí ve formě vysunovací podlahy nebo zdi ale nejedná se o žádné extrémy takže zásek nehrozí. Celkově mě hra bavila a vzhledem k tomu že se jedná o freeware titul zaslouží si dobré hodnocení.