Nejlepší díl série a pro mě osobně jedna z nejlepších her vůbec. Ohromná svoboda kombinovaná s nepřebernými možnostmi vyžití a skvělým enginem. Co na tom že už nevypadá tak k světu jako před lety? Takovej Total Overdose, Scarface, Just Cause nebo i GTA IV, kam se na něj hrabou? Bezkonkurenční záležitost ve svém oboru. Tam kde chybí na grafice dorovnává hratelnost plné skóre. Pro mě nesesaditelný král žánru. Tedy s jedinou vyjímkou v podobě Mafie, ta hraje stejnou ligu, ale trochu jinej sport :)

Pro: hratelnost, volnost, možnosti

Proti: grafika, dabing

U této hry jsem, jako snad každý strávil mnoho času. A myslím že je to nejznámnější a nejlepší díl GTA. I přes odpornou grafiku jsem si hru docela užil a i kvůli herní době dávám hře 85%.

Pro: příběh, postavy, cheaty

Proti: grafika, AI nepřátel, angličtina

-14 +5 −19
Nevím proč, ale mě tahle hra prostě ničím nenadchla. Bylo sice možne dělat skoro cokoliv, klidně i obarvit si vlasy na růžovo(teda, myslim, že to šlo, už je to opravdu dlouho, co jsem to hrála), ale pořád to prostě nebylo ono. A i když přiznávám, že jezdit kombajnem a dělat z lidí lunchmeat byla docela legrace, asi po 10 minutách mě to prostě přestalo bavit. Je pravda, že SA děla čest sandboxovému žanru, ale jak už jsem řekla, pořád tomu prostě něco chybělo...

Pro: zajímavé nápady, spousta možností

Proti: nějak to nedokážu definovat, ale po pár minutách hraní mě SA prostě omrzelo

GTA:SA je dost rozporuplná hra. Na jednu stranu nabízí výbornou hratelnost a hodiny zábavy, na stranu druhou obrovský počet chyb (jak je ale u série GTA zvykem). Nejdřív k těm plusům - mšsto, vlastně tentokrát města jsou obrovské, navíc je tu venkov. Je to hodně a pořádně prozkoumat celou krajinu není jen tak a zabereto to hodiny. Zbraní je slušný počet, zato systém nabíjení je pěkně dementní a nelogický, na to jsem si ale už u gta zvykl. Příběh není nic moc, i když to nebyla silná stránka žádného gta. Hlavní postava je řádně krutá, takže k ní žádný výtky nemám. Hratelnost je opravdu výborná a je to vyloženě žrout času (žádnou jinou hru jsem snad tolik nehrál, možná pouze Mafii).

První, a největší mínus jsou chyby kterých je tu opravdu hodně. Na druhou stranu to poprvé je sranda a občas tím hra pobaví. Další mínus je již zmíněné nabíjení zbraní a samozřejmě taky stereotyp, který provází celou sérii GTA (na druhou stranu jinak to ani nešlo, jinak by hra byla zatraceně krátká). Fyzika ve hře je občas k smíchu, pokud tam teda výjměčně je. Grafika je doceal pěkná, hudba ujde.

San andreas je výborný díl který nabízí ohromující hratelnost, hodiny a hodiny zábavy a obrovské město. Boužel je ale tak prolezlá chybami že nad 80% jít prostě nemůžu

Pro: hodiny a hodiny nekončící zábavy, obrovské město, výbroná hratelnost

Proti: neuvěřitelná počet chyb všeho druhu, špatná AI

Jedna z mých nejoblíbenějších TPS a zároveň nejoblíbenější ze série GTA. Hlavním tahákem je obrovská volnost kombinovaná s velmi výrazným příběhem. Obdivuji, že se mezi tím vším příběh "neztratil". Hlavní věc, kterou bych vytkl jsou občasné bugy a jaksi nedotažená grafika.

Pro: Volnost, příběh

Proti: Grafika

-4 +9 −13
Prostě bomba. Tohle je podle mě jedna z nejlepších her co kdy vyšla. Já snad neznam nikoho kdo paří hry a San Andreas by nehrál. Na svou dobu prostě vymakaná hra s krásným a dlouhým příběhem. A když vás příběh nebaví, tak můžete jen tak chodit po velikym rozlehlym městě a třeba objevovat záhady, chodit do posilky nebo jen tak zabíjet kolemjdoucí atd. Ve hře je spousta dopravních prostředků (auta, motorky, letadla, lodě) a zbraní (od pistole 9mm až po plamenomet). Myslim si, že tohle je hra která jen tak neomrzí.

Pro: Ve hře se mi líbilo snad všechno. Myslim si, že tohle je hra na kterou většina lidí jen tak nezapomene.

Proti: Možná multiplayer mě trošičku zklamal.

-5 +7 −12
Carle, ty zas***ej zku***nej ku****te!!! Jo, zlatá čeština. Nepochybuju o tom, že tato hra je schopná ovlivnit děcka do dvanácti let, i když určitě ne takovým způsobem, aby běhali po venku s baseballkou a mlátili do jiných lidí. Ovšem pro nás odrostlejší hráče v sobě skrývá tuny možností a dobrou zábavu.

Na GTASA se mi líbí její dějová linka a mise, který jsou na sérii až neobvykle rozmanitý. A když dohrajete hlavní mise, budete se dál bavit u vedlejších. A když vás přestanou bavit vedlejší, můžete jít nakupovat hadry, balit baby, komicky rychle se nabušit v posilce, natunit si auto a vyrazit na závod, zahrát si na taxikáře, proletět se ve stíhačce a skočit si na kole z pekelně vysoké hory a snažit se dopadnout na obě kola (opravdu neznám hráče GTA, co by toto nezkoušel).

Hodiny a hodiny zábavy, které kazí jen samoúčelná brutalita a nadávky.
Ze San Andreas jsem tak trochu na rozpacích. Na jednu stranu je pěkné, jak si autoři poradili se zasazením mezi černošskou komunitu, naproti tomu je sice skvělé užívat si atmosféru a zvuk silného motoru chopperu při přejíždění mezi městy, ale jenom jednou, možná dvakrát. Přejíždění mezi lokacemi se záhy stane otravné.
Mise jsou navrženy docela dobře a i když se jejich struktura často opakuje, najdou se také světlé výjimky, zejména parodie na některé filmy či hry. Co mě však překvapilo, byla jednoduchost misí. S většinou jsem neměl problém, některé jsem dělal dvakrát, třikrát, a potom jsem se dostal ke Stowaway, kde, což přiznávám na rovinu, jsem po zoufalé půlhodině zkoušení sáhnul po traineru... Stejně tak lze San Andreas, jako všem dílům série (ne však tolik co právě SA), vytknout nedostatečná reálnost, kterou rád označuji slovy: "V GTA tě musí trefit atomovkou, abys to nepřežil."
K San Andreas se i tak vracím dodnes, ale jen když nemám vůbec co dělat. Obrovská volnost a spousta možností nabízí solidní prodloužení herní doby, pokud na to ovšem máte trpělivost. Závěrem slovo k audiovizuálnímu zpracování - ze soundtracku si vybere asi každý, a pokud ne, může si naimportovat vlastní MP3. No a ke grafice se dá říct jediné: až na vyšší počet polygonů je spolu s enginem stejná jako v GTA 3.

Pro: V dlouhé chvíli nakrátko zabaví

Proti: Vleklost, mise Stowaway, stejný engine

Rockstar nejspíš infiltrovali mé mokré sny a udělali z nich počítačovou hru. San Andreas je GTáčko vygradované do extrému a dotáhnuté k dokonalosti, všeho je tady o tolik víc, až oči přecházejí. Co se týče situování San Andreas, tak ať už máte, nebo nemáte rádi černou popkulturu, faktem zůstává, že je vyobrazena do detailů přesně a to se cení. Hlavní dějová linie - opřena o propracovaný příběh, plný všemožných dialogů - je už sama o sobě dost dlouhá a k tomu ty TUNY vedlejších úkolů a nepřeberných možností, to je nádhera.

Město je také, jak to říct, větší než obvykle? Větší, než kdokoliv mohl doufat a není na žádném místě odbyté. Každá ze tří částí má charakteristický styl a spojují je přirozené pole, lesy, hory a menší náznaky pozůstatků vesnic. Vskutku radost se jimi projíždět. I náplň misí je maximálně ruznorodá (samozřejmě v rámci GTA) a hlavně zábavná, neboť arkádovst a zábavnost zůstávají stále tažnými motory celé herní série.

Graficky hra v roce 2005 už možná nevypadá nejlépe, ale ještě se na to dá v pohodě koukat, navíc o tom to není. San Andreas je zkrátka synonymum svobody, nekonečných herních možností a monstrózní trvanlivosti. Miluji tuto hru.

Pro: Svoboda, propracovanost, prostor, možnosti, trvanlivost.

Proti: Absence multiplayeru.

Rockstar neusnul na vavřínech a zase od minulého dílu přidává více možností, více rozlohy a více zábavy do už tak rozlehlého GTA univerza. Skvělé je, že je to stále zábavné. Horší je, že už to začíná být občas nudné a hlavně k uzoufání zdlouhavé. Hlavním nepřítelem San Andreas je jeho neskutečná monstróznost a kiksy spojené právě s ní. Mám tím na mysli především neúměrně dlouhé cestování mezi městy a vesnicemi (na mapě se najde pár hluchých míst) a nespočet repetitivních úkolů. Vedlejší a různé bonusové mise jsou zábavné a hru příjemně zpestřují, ale stále jsou v početní nevýhodě oproti hlavní příběhové lince. Vice City byla jedna velká nepřerušená jízda. K San Andreas potřebujete pár odpočívadel, abyste ten kolos vstřebali.

Pro: Stále příjemně návykové, svět neomezených možností

Proti: V mnoha ohledech přeplácané, nesourodě navrhnuté město, slabší rozjezd

Tato hra je dost nereálná. Chybí tachometr. Některé mise jsou nudné. Ale GTA San Andreas má taky hodně světlých stránek: město je obrovské, můžou se tam ovládat nejenom auta, motorky, lodě, vrtulníky a letadla, ale také jiné druhy vozítek. Taky se tady dají kupovat domy. Získávat skilly za střílení, může se posilovat a mít svaly. Získává se respekt. Hlavní hrdina si může jít koupit oblečení, může si jít změnit účes nebo si může jít udělat tetování atd.

Pro: Rozloha města, hodně různých možností.

Proti: Nereálnost, některé mise jsou nudné.

-7 +3 −10
Osobně nemám SA rád tak jako třeba VC, ale neni to tak špatný díl. Co mi hlavně vadilo byl začátek, který se tááááhl a táááááhl, než se skutečně začalo něco dít. Naopak jako veliké plus je pro mne to, že je zde celý stát a nejen město. Kdyz jsem za doprovodu radia K-Rose vyjel s Chopperem na horu a koukal dulů na ty rozsvícené vesničky...Nejlepší dil na "vyblbnutí", příběhové mise zase tak zábavné nejsou.

Pro: Rozloha, soundtrack, délka

Proti: slabší příběhová linka a s ní spojené mise, grafika, začátek

-8 +4 −12
Herní svoboda a možnosti - a vem teď čert, jestli autům nemůže dojít benzín či že se policie chová poloanarchisticky (jsme v arkádě) - jsou tady neskutečné a nikdo je nemůže popřít. Projíždět při východu / západu slunce na motorce nebo letět obrovským strojem přes dvě města a pak vyskočit do bázenu vašeho domu / save, je NEUVĚŘITELNĚ individuálně svobodo-myšlenková idea a jsem moc rád, že naprosto každý si ji tady může realizovat.

Naopak, počáteční zdlouhavost, plnění misí a i (pro mě) otravný příběh jsou jen zbytečné přídavky, které by měla mít hra v možnostech je okamžitě přeskočit a mít přístup do všech měst (díky bohu za možnost nahrávání cizích savů).

Některé myšlenky jsou tu špatně dotaženy, především RPG část a celkově všechny tři města i okolí se po nějaké době stane natolik notoricky známým, že se z toho může stát i lehká otravnost.

Pro: Takřka absolutní herní vyjádření svobody od 'jdu z panelákového ghetta' k 'sedím na pláži a koukám na západ slunce', za což sérii GTA jen málokdy někdo pořádně docení

Proti: Malá rozloha (ano!), nulová snaha předvést víc módů počasí / aut / měst než kolik jste schopni napočítat na prstech jedné ruky. Takřka nulový vývoj hrdiny při svobodném hraní; být tlustý nebo vyholený považuji za dobrý vtip, ne za vývoj v pulzujícím světě

Po trochu slabším Vice city přichází San Andreas a je to pecka.Hlavní výhodou je neuvěřitelná rozloha (město i vesnice).K dispozici jsou 3 města. Novým prvkem je RPG systém zlepšování vlastností (Výdrž atd.) Od minuléh dílu přibyly nové dobravní prostředky ze kterých jsou nejlepší kolo a traktor. CJ (zkrácenina jména hlavního hrdiny) jako první hrdina ze série umí PLAVAT ! Stejně jako v minulých dílech jsou k dispozici rozhlasové stanice. Škoda slabší grafiky.

Pro: Rozloha,Rozhlasové stanice , příběh , plavání, Tři města ,

Proti: Grafika

Nejlepsi dil je jednoznacne GTA: San Andreas. Svoji rozhlehlosti, volnosti, gangsterskym prostredim a moznostmi (zvysovani dovednosti, oblikani,atd...) me uplne dostal. Jediny co mi tam chybi je vic venkova (lesy, atd...) . Pokud se mohu vyjadrit tak nejhorsi je Vice City. Jedna se ale jen o muj nazor.

Pro: Volnost, gangsterske prostredi, rpg prvky, moznosti, mesta, skvela hudba, atd...

Proti: Nic moc venkov a zastaralejsi grafika

-9 +7 −16
Vice city je podle me nejlepsi hra zanru, jakmile jsem to dohral (pc) zacal jsem se pidit po jakekoliv zmince o pokracovani, a s tim jsem neprestal, dokud nevyslo San Andreas.. Vysledek ? Nic me na hre neprekvapilo, pozitivne.. a ani nemohlo, odnesl jsem si z toho na kvalitu titulu prumerny herni zazitek a pouceni pro priste, kdyz se na neco tesim, nectu si vsechny preview, recenze, stripky z prubehu vyvoje atd..
Nejslabší díl série. Po špičkovém Vice City přijde tohle?! Dokonalý a stylový feeling ala Scarface a Carlito's Way byl nahrazen bandou těch "nejhuštějších" černochů. Nic proti nim, jen jejich "kulturu" (dá-li se to tak nazvat) příliš nemusím. To je můj subjektivní názor, ale objektivně vzato atmosféra se prostě vypařila. Naprosto otravné a zbytečné "RPG" prvky a možnost svého hrdinu převlékat, krmit a posilovat. Wow. K čemu to? Mám se připadat víc "reálně"? Ne děkuji, The Sims v GTA prostě nechci. Zbytečné a otravné byly taky boje o území... Herní plocha byla příjemně rozlehlá, ale možná až zbytečně moc. Opět bohužel vyhrála kvantita nad kvalitou. Rádia byla oproti předešlým dílům slabší, ale plnění misí mě bavilo stále stejně. Něco z toho GTA tam naštěstí ještě zbylo.

Pro: Klasicky zábavné mise, stále je to GTA...

Proti: Příliš moc hip-hopu, rapu... zkrátka černošské kultury, stupidní rádoby RPG a "The Sims" prvky, herní svět mohl být menší, ale radši propracovanější

-7 +10 −17
Gangsta nigga moc nemusím, ale honičky v San Andreasu jsou perfketní zábava a alespoň to nepůsobí tak tupě jako předešlé díly, navíc gangsta nigga s koná jen v jednom městě, jinde je vše tip top gta klasika.
A navíc je tu božský Woozie! :) Tohodle chlapíka zbožňuju :)

Nejlepší v GTA sérii, nejoriginálnější úkoly. GTA4 je v pořadí až po tomhle.
GTA: SA nelze upřít jistou kvalitu. Stejně tak nelze popřít, že mě ona obecná gangzta & nigga popkultura, ve které je San Andreas vymáchaný v míře opravdu nemalé, vůbec nepřipadá cool. Ba naopak, je mi spíše protivná.

Na téhle hře mě zároveň vždycky hodně braly takové ty malé detaily typu vylomeniny (a následné zlomeniny) na motorce, dráždění fízlů bosou a černou nohou, velké dálniční pogromy apod. Z čehož to poslední se nedalo pořádně ani poctivě praktikovat díky onomu proslulému mizení objektů z paměti hry. To si takhle pracně vystavíte pyramidu z čerstvě explodovaných vozů, otočíte se pro další oběť, a z úchylné pyramidky vám zbydou třeba 2 auta a 1 blbá motorka. Omff. :(