@jvempire (06.10.2019 09:46): Obecně vzato je to prostě "beat 'em up", podobné hry jsem ve světě nikdy moc neviděl zařazované pod položku "platformer", který to samozřejmě není (toho skákání po plošinkách je tam naprosté minimum nebo není přítomné mnohdy vůbec).

Český ekvivalent pro to asi není, nejlépe by sedlo něco jako "mlátička"/"rubačka". Případně zde na DH akce- bojová, kam zase ale spadají spíše Street Fighter like hry, čili plošinovka bude asi vhodnější, pokud se nevytvoří nový subžánr. Nebo primární žánr plošinovka, sekundární bojová. Označování podobných her za plošinovky mi ale přijde vždycky dost mimo.
Každopádně DH má mezery i v rozdělení RPG, které shrnuje naopak všechny do jednoho pytle. Je pravdou, že je mnohdy složité určit co je to a co je ono, nicméně už kvůli filtrování bych obecně nějaké subžánry ocenil. Asi každý ví a dokáže si představit, co je dungeon, co je akční RPG a co je JRPG- tyhle "subžánry" mají diametrálně odlišný styl a gameplay, čili by asi bylo vhodné to odlišit.

Jinač souhlasím s 90210, že tohle je skvělý díl, byť mám stále o maličko raději trojku z hlediska gameplaye. The Revenge of Death Adder ale rozhodně exceluje technickým zpracováním (ostatně jako všechny arcade hry té doby).
@90210 (06.10.2019 08:20): Ano multiplayer je u Golden Axe super. Rád bych to někdy zažil ve 4 hráčích. Výhoda ostatních dílů a hlavně jedničky byla samozřejmě dostupnost. A nostalgie je u prvního dílu opravdu silná.

@Red (06.10.2019 09:36): Tak obecně vzato to plošinovka bude, ale já zastávám rozhodně mnohem jemnější rozdělení žánrů, než je zde na DH.
Tomuhle se přece nemůže říkat plošinovka. I když český ekvialent beat 'em up mě taky nenapadá...
@jvempire (komentář): Tohle je fakt zdaleka nejpropracovanejsi dil, v tom Cervenym ujezde jsem ji pred par lety dohral spolecne tady s Ugrem a pozdeji jeste jednou sam a v multiplayeru to nema chybu, jak uz to tak byva.

Dvojku jsem kdysi jako malej kluk videl v maringotce s automatu v Brne - Kohoutovicich, ale nehral ji, jednicka je podle me popularni hlavne proto, ze je kratka a jednoducha, je to snad spolecne s Commander Keen Episode 4: Secret of the Oracle jednou z prvnich her, kterou jsem dohral a neni to zadna velka plosinovkova vyzva.