Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Gorgony měly původně mít místo ocasu nohy, ale tvůrci pak nedokázali animovat všechny části Gorgony najednou, a tak byly nahrazeny zmíněným ocasem.

Hardware

Brnění, které Kratos nosí v renderovaných CGI cutscénách, měl původně mít Kratos i během samotné hry. Bohužel PlayStation 2 nedisponovala takovým výpočetním výkonem, aby toto brnění na Kratosovi vypadalo dostatečně realisticky, a tak bylo nakonec ze samotné hry odstraněno.

Ostatní

God of War ukrýval dvě telefonní čísla, takzvané Secret messages. K prvnímu z nich se hráč dostal po dohrání hry na God Mode a po zavolání na tuto linku Kratos v prozradil Arův osud po jejich souboji. Druhé číslo šlo odemknout rozbíjením dvou soch v Kratos' Throne Room a byl na něm záznam Kratose, který hráči poblahopřál k objevu, ale přerušil ho jeden z vývojářů David Jaffe, kterého Kratos po chvíli zabil. Jaffe však před smrtí ještě stačil vykřiknout: "We gotta make the sequel". Evropská verze hry obsahovala zprávy jen v textové podobě.
V řecké mytologii představoval Kratos božskou, až démonickou, sílu, pevnost a moc. Byl synem titána Palláse a jeho manželky Stygy.
Ve hře je možné zaslechnout takzvaný legendární "Wilhelm scream". Je možné ho slyšet po zabití vojáka, jenž drží páku zasunutého mostu.