Gladiatus

Gladiatus: Hero of Rome

30.05.2007
10.09.2012

free to play

Ve hře Gladiatus si vytvoříte svého vlastního gladiátora či gladiátorku. Se zvoleným charakterem se poté budete účastnit bitev na různých výpravách, ve kterých budete potkávat nebezpečné tvory či lidi. Zastavit se můžete také v aréně, kde vás bude čekat souboj s nějakým gladiátorem, kterého si vytvořil nějaký jiný hráč, a budete tak moci změřit své síly a získat nějaký ten respekt mezi svými protivníky. Zastavit se také můžete u městské brány, kde můžete dostat nějakou práci, jako je hlídání města přes noc před vetřelci, za což budete odměněni zlatem.

Na výpravách postupně navštívíte různá místa, kde na vás budou vždy čekat čtyři nepřátelé v každé oblasti. Vy nebudete na začátku znát jejich vlastnosti, ale postupně, jak s nimi budete bojovat, se vám při některém z bojů odkryje nějaké políčko dovedností soupeře, a tak budete alespoň částečně vidět, kde se zlepšit. Na svých cestách budete prozkoumávat Itálii, kde se podíváte například do Temnolesa, Mlžných hor či do prastarého chrámu. Později se budete moct vydat i do Afriky.

Důležitou součástí gladiátora jsou i jeho dovednosti, které si za peníze budete moci vylepšovat na cvičišti. Postupně si tak budete moci vylepšit např. sílu, inteligenci či obratnost. Ovšem budete potřebovat i nějaké to vybavení, které můžete získat u zbrojíře či platnéře. První z nich prodává zbraně, ten druhý zbroj. Navštívit můžete i vetešníka či aukci, kde můžete získat nějaký ten lepší předmět. Nakupovat můžete i různé jídlo, které vám doplní výdrž či zdraví.

Založit si můžete i vlastní guildu, do které budete moci zvát další hráče, a účastnit se tak společných výprav. Zejména ale budete budovat za získané peníze své vlastní panství, které vám bude přidávat různé bonusy do vašich statistik.

Ha. Moje první online hra, pokud se nepletu. Tehdy mi jeden "kámoš", kterého jsem tam potkala v gildě, poradil Shakes & Fidget a s Gladiatem jsem skončila, ale bylo to pár zajímavých měsíců, přičemž se mi povedlo ke hře dokopat i pár spolužáků... :D