Gestalt: Steam & Cinder

Vítejtve ve městě Canaan, které ukrývá mnohá tajemství a je poslední baštou lidstva v nehostinném světě. Ani v těchhle nelehkých časech se lidstvo nesemklo a vládnoucí jedinci jsou stále ovlivňování penězi, město je prolezlé korupcí a životy lidí jsou zdá se to poslední, na čem záleží. Naší hrdince Aletheie však osud lidstva není lhostejný a tuší blížící se katastrofu. Není tak divu, že se pouští do odhalení temného tajemství místní vlády a celého města, v čemž jí možná pomohou i někteří uvědomělí obyvatelé.

Dle slov tvůrců je hra Gestalt: Steam & Cinder inspirována 16-bit a 32-bit klasikami podžánru metroidvanie. Samotný titul je proveden ve steampunkové 2D pixel-artové stylizaci a nabízí akční plošinovku silně zaměřenou na vyprávění příběhu. Mimo souboje, v nichž Aletheia využívá různé střelné i chladné zbraně a postupem hrou vylepšuje své dovednosti, se tvůrci ve velké míře tedy zaměřují i na NPC a s nimi spojené dialogy. Hráč má tak možnost ovlivňovat vývoj konverzace pomocí výběru předem připravených odpovědí či otázek a tím i ovlivňovat následné reakce či vývoj konverzace. Vedle hlavní příběhové linky nechybí ani nepovinné vedlejší úkoly.