V roce 2006 bezpochyby to nejlepší, co jste si mohli zahrát. Gears of War opět těžilo především na jednoduchým konceptu krytí a střílení - světe div se, fungovalo to nadmíru dobře. Multiplayer v osmi lidech byla neskutečná řežba, nesmí zapomenout ani na to, že šlo prakticky o jednoho z průkopníků online kooperativního hraní.
Hru jsem nevydržel hrát tak dlouho abych mohl hodnotit jelikož by hodnocení byly otřesné, ale v komentáři napíšu asi jen tolik, že běh-skrčit-střílet-běh-skrčit-střílet-běh-skrčit-střílet...dál už to jistě většina doplní, není koncept a náplň hry pro mě, běhat v přesně nalinkovaných koridorech s předpřipravenými situacemi s monstry která jsou snad naklonovaná a vypadají téměř totožně, to je zábava pro masy, pro mě ne. Sice je tenhle koncept i u her, které se mi jinak líbí a baví mě, ale tohle mě zkrátka nechytlo, není to zábavné, možná za to může i ten "HYPE" okolo, spousta přemrštěných hodnocení a výkřiků jako "nejlepší hra vůbec". Ale to běhání krčení a střílení a takhle pořád dokola, do každého monstra stovky nábojů nezáležíc na tom, že je to vše do hlavy, to je zkrátka oddychovka pro nenáročné. Upřímně mě komunita hráčů nepřestává udivovat v tom, že u jinak složitějších a promyšlenější her si všichni stěžují na svázanost prostředím a "koridorovostí" a u téhle hry je to každému putna ač je to do očí bijící a strhnou za to narozdíl jiným hrám pár desetinek bodů. Myslím, že marketing tady zapracoval více než dobře, ale je to kvalitní zábava pro masy po práci či škole, kdy se nikomu nechce moc přemýšlet a namáhat a to vše za vskutku "lidovou" cenu.

Pro: asi ta temná grafika a dynamika akcí, dál už mě nic nenapadá

Proti: nuda, stereotyp, vše předem dané a svázané prostředím atd. viz komentář

Na PC jsem hru nehrál, ale dohrál jsem na Xboxu a docela mně chytla. Ani ne tak prostředím (to mi přišlo dost podobné a ta "vyblitá" barevná paleta mne moc nezaujala), ale hlavně perfektně zvládnutou hratelností a zajímavým systémem krytí. Ze začátku jsem si říkal, že to musí být hrozně lehké. Člověk se chová za kvádr, kde ho nikdo nemůže trefit a střílí, ale dost mně překvapilo jak těžká ta hra je i když se to nezdá. To, že se občas změní prostředí (jeskyně, vlak) je jedině dobře, protože jak jsem říkal: jinak je ten "urbanistický" grafický styl nic moc.

Pro: Hratelnost, grafika

Proti: Barevná paleta, délka, "Emergence Holes"

Gears of War jsou jednou z prvních ne-li první hrou, která používá krycí systém. Já se sám řadím spíše k odpůrcům této vymoženosti, ale dobře, jsem ochoten to v některých hrách akceptovat.

V GoW si bez krytu neškrtnete. Muška zde nehraje roli. Můžete být sebepřesnější, je vám to na houby. Každý parchant vydrží půl zásobníku do hlavy. (Tímto vývojáři vyšroubovali obtížnost pěkně vysoko a takové to rozdělování obtížnosti 'umíš se trefit do hlavy' je zde opravdu mimo mísu). Boj na blízko je frustrující, jde o to kdo z koho. Kdo první 'zmáčkne' klávesu první. Při hodu granátu máte zobrazenou trajektorii letu. Konzolové zjednodušení, ale budiž. Trajektorii měníte pohledem vzhůru, takže pokud házíte granát do větší vzdálenosti stejně nevidíte kam poletí. Zbraně standartní s nestandartně špatnými zvuky. Při běhu se obrazovka hodně nepříjemě vrtí. Naprosto nechápu proč takové věci vývojáři dělají.

Graficky jak jinak dobré. Horší než UT3, ale stále dobré. Level design průměrný, procházíte různé katedrály a podobné budovy. Postavy jsou všechny přehnaně nabrané. připadáte si jak na závodech vzpěračů. Zde jsou bohudík všichni oblečení, takže olej se nekoná. Dabing je naopak dokonalý. Dabéři byli opravdu pečlivě vybíráni a je to znát.

Multiplayer jsem si z důvodu nutnosti tvorby účtu na Windows live nezahrál, ale se zkušenostmi ze sigle kampaně bych se nejspíš stejně příliš nebavil. V takových hrách jako GoW je multiplayer stejně jen do počtu, na to jsou zde jiné hry.
GoW me nedostal hned od zacatku, musel jsem se malinko nutit, ale jakmile se mi do dostalo pod kuzi, narame jsem si hrani uzival, vyborny herni zazitek, bohuzel jsem co-op hral jen chvili, verim ze by hodnoceni bylo jeste o chlup lepsi. Co myslite, bude GoW II na pc nebo to s tou xbox exkluzivitou mysli vazne ?

Pro: je to gamesa pro opravdovy chlapy :)

Proti: chybi silnejsi pribeh, to vite jsem starej adventurista

Našupovaná hra od začiatku až do konca. Ani minutu som sa pri nej nenudil. Oslni ako herne tak aj graficky. Jednoducho geniálny počin
-12 +2 −14
Bohužel opět případ meximálně vyhypovaný hry.... Neříkám, že je špatná, ale není to taková bomba, jak nám media prezentovala :(

Pro: grafika, skutečný next-gen

Proti: po čase náročnějšího hráče může začít malinko nudit, HYPE před uvedením

-12 +3 −15