Zajímavosti

Vývoj

Gears of War měl být puvodně nazván Unreal Warfare a měla to být velká multiplayerová hra zasazená do Unreal universa. Hra měla být pokračovatelem uspěšného Unreal Tournament. Tvůrci ale cítili, že se moc oddálili od Unreal universa.

Hardware

Požadavky:

Operační systém: Windows XP/Vista SP 1
Procesor: CPU 2 GHz
Operační paměť: 1 GB RAM
Grafika: GeForce 6600/ ATI X700
Místo na disku: 12 GB
(klávesnice, myš a obrazovka samozřejmostí)

-jestli máte Vistu, tak je lepší, když máte konfiguraci vyšší:
RAM alespoň 1,5 GB a procesor 2,4 GHz

Doporučené Požadavky

Operační systém: Windows XP/Vista SP 1
Procesor: CPU 2,5 GHz (DualCore)
Operační paměť: 2 GB RAM
Grafika: GeForce 8600 / ATI 3800
Místo na disku: 12 GB
(klávesnice, myš a obrazovka samozřejmostí)

Ostatní

Na motívy hernej série vznikli i knižné spracovania, konkrétne Aspho Fields, Jacinto's Remnant, Anvil Gate, Coalition's End a The Slab. Prvé tri sa dočkali aj českej lokalizácie a vyšli u nás pod názvami Asfoská pole, Po záplavě a Anvilská brána.
Podle herní série, která začala touto hrou, vznikla roku 2011 její desková varianta s názvem Gears of War: The Board Game a o rok později vyšlo také rozšíření Gears of War: Mission Pack 1.
Hra se objevila ve filmu Smrt čeká všude (2008) a stejně tak si lze na jednom záběru všimnout konzole Xbox 360. Zajímavé však je, že děj filmu se odehrává v roce 2004, kdy Xbox 360 ještě nebyl dostupný a tím pádem ani samotná hra.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu, 30 minut a 40 vteřin.