GEARCRACK Arena

29.05.2014

GEARCRACK Arena je arkádová minihra v cyberpunk stylu vyžadující plánovitou taktiku a hbité reflexy doplněná originálním soundtrackem.

Na začátku máte možnost si vybrat jednoho ze čtyř charakterů - Hardboiled, Rogue, Wired a Wanderer, kteří se liší silou útoku, obrany a rychlostí pohybu. Samotná hra se poté skládá z postupného sledu arén, ve kterých vaše postava vždy stojí obklopená nepřáteli. Před začátkem boje je vždy zastaven čas a tak se vám dostává výhoda naplánování prvního výstřelu. Vaším úkolem je, co možná nejrychleji, zničit veškeré nepřátele na mapě dříve, než oni zničí vás.

Miniaturní akční řezničina, která může nabídnout chvilkové odreagování a zajímavý (ne hezký, prostě zajímavý) soundtrack. Dá se to dohrát asi za půl hodiny a pak už nemá co nabídnout, ale chvilku to byla zábava. Jen na začátku jsem vůbec netušil, co se po mě chce a textového popisu na pozadí jsem si všiml až v momentě, kdy jsem chtěl hru odepsat.

Ani nevím, jak se mi tahle hra vlastně objevila na Steamu v inventáři. Docela rád však zkouším všelijaké experimentální hry, takže jsem Gearcrack dal šanci.

Po zapnutí mě očekával tak trochu chaos, protože hra neztrácí čas nějakým hlavním menu, kde byste si třeba mohli něco nastavit. Místo toho si ihned musíte vybrat jeden ze čtyř charakterů (které se v praxi zase tak příliš neliší) a pak jdete hned do boje. Samotný boj se ukázal být z počátku velice nepřehledným, protože v první řadě musíte zjistit, která postavička je vaše, když to zjistíte a začnete střílet, tak ve velkém množství výbuchů je lehké jí zase někde ztratit. Celý gameplay na mě působil dojmem jedné hry, kterou jsem několik let zpátky vytvořil v Game Makeru, kde jste stejně jako tady ovládali postavičku, která spíše létala, než chodila a s ní jste za doprovodu ne zrovna kvalitně zpracovaných výbuchů ničili vše kolem.

Abych hru jen nehanil tak určitý nápad má. Musíte vlastně co nejrychleji sestřelit všechny nepřátele na mapě. Z počátku každé mise si můžete rozvrhnout koho střelit a pak celou akci rychle provést. Pěkný prvek, ale ani s ním mě hra nebavila déle než pár desítek minut.

Nakonec ani Soundtrack jsem příliš neocenil. Původně jsem měl v plánu hudbu vypnout a zapnout si něco svého, ale protože hra nemá nic jako menu, tak tato možnost nebyla možná …

Pro: Kvalitní soundtrack (ačkoliv nic pro mě ).