Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gary Grigsby's War in the West

Gary Grigsby’s War in the West 1943-45

04.12.2014
100
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Druhý díl druhosvětoválečné mamutí strategie z dílny 2by3 Games se tentokrát přesouvá do bojů na západní frontě. Hráči si mohou za obě strany projít tvrdými boji na Sicílii, v Itálii, ve Francii a nakonec i v srdci samotného Německa. Oproti předchozímu dílu se hráči dočkali ještě větší mapy, nových typů krajiny, řady nových jednotek a dalších vylepšení.

Hra je opět velmi komplexní a je potřeba si před samotným hraním pročíst alespoň základy v manuálu. Hra umožňuje všechny scénáře i kampaně, od menších střetů až po titánská tažení, hrát nejen proti umělé inteligenci, ale i proti lidským protivníkům a to včetně způsobu PBEM (play by e-mail), jak bývá u řady wargamingových her zvykem.


Poslední diskuzní příspěvek

momentalne ve sleve na steamu za 37E :) a do 3. srpna odpoledne je na GOGu za 25E , pritom original u vyvojare na matrixu za sprostych 80E :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Titánský počin, který nejspíš je opravdu nejkomplexnějším simulátorem velení armády. Oproti předchozímu dílu, Gary Grigsby's War in the East, se nejenže hra přesouvá na západní frontu (s DLC i do severní Afriky) ale dává vám možnost i plánovat komplexní letecké doktríny a hlavně dělat obojživelné invaze. Ohromný počet scénářů zahrnuje jak vylodění a boje na Sicílii, tak boje na Gustavově linii a tažení v Normandii až nakonec přímý tah do Německa.

Hru si nejvíce užijete, pokud rádi čtete knihy Anthony Beevora nebo především Ricka Atkinsona. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jaké úkoly a dny měly Eisenhower, Clark, Von Kesselring, Rommel a další, je tohle hra pro vás. V žádné jiné hře nelze tak věrně projít celé tažení na západní frontě.

A to je taky jediná chyba této hry. Je to velmi časožroutské, náročné, komplexní a neustále se během hry učíte. Jenže to je onen svízel autentičnosti. Chybí možnost hrát za jednu stranu ve více lidech, nejspíš by to věci dost usnadnilo. Ale to už je detail. S touhle hrou se zavřít na měsíc v zimě na chalupu, vzít si s sebou něco od Atkinsona a máte absolutní zen.

Pro: hardcore

Proti: hardcore

+6