Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 100
Titánský počin, který nejspíš je opravdu nejkomplexnějším simulátorem velení armády. Oproti předchozímu dílu, Gary Grigsby's War in the East, se nejenže hra přesouvá na západní frontu (s DLC i do severní Afriky) ale dává vám možnost i plánovat komplexní letecké doktríny a hlavně dělat obojživelné invaze. Ohromný počet scénářů zahrnuje jak vylodění a boje na Sicílii, tak boje na Gustavově linii a tažení v Normandii až nakonec přímý tah do Německa.

Hru si nejvíce užijete, pokud rádi čtete knihy Anthony Beevora nebo především Ricka Atkinsona. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jaké úkoly a dny měly Eisenhower, Clark, Von Kesselring, Rommel a další, je tohle hra pro vás. V žádné jiné hře nelze tak věrně projít celé tažení na západní frontě.

A to je taky jediná chyba této hry. Je to velmi časožroutské, náročné, komplexní a neustále se během hry učíte. Jenže to je onen svízel autentičnosti. Chybí možnost hrát za jednu stranu ve více lidech, nejspíš by to věci dost usnadnilo. Ale to už je detail. S touhle hrou se zavřít na měsíc v zimě na chalupu, vzít si s sebou něco od Atkinsona a máte absolutní zen.

Pro: hardcore

Proti: hardcore

+6