@Charllize (29.04.2019 20:21): Já už mám na GoGu nějakou komplet verzi X3, tak někdy zkusím to, ale mně se to asi nechce učit :-) Vždycky raději sednuk tomu Frontierovi, X3 je parádní podívaná, ale jak se vynadívám, tak jakoby se mi nechtělo hrát, jakoby tím, že mi grafika nabídla vjemově úplně vše, mozek vypnul sféru s fantasií a atmosféra je tatam. Ve Frontierovi se vždycky cítím jako pilot raketky z Nadace od Asimova :-) Ale s tou fantasií to tak mám prostě u všech her, raději kresbu, aby hra nesla daný rukopis a má fantasie si do toho představuje své než když na mě vyběhne nějaký věrný realistický model.
@Zx Atari 500 (29.04.2019 13:33): Jo tak to je fakt skoda, pac ta nova Elite za to stoji, i kdyz jsi ortodoxni stara skola. Obcas se vyplati udelat vyjimku:)
On Braben je taky stara skola.

@Ringo (29.04.2019 13:45): podle me by ti vic sedlo X Rebirth, vic se tam hraje nez cuci do tabulek a neni to tak suchoparne jako X3. Je se do X3 potazmo do jejich datadisku/pokracovani taky nikdy moc nedostal. X3 Albion Prelude jsme sice hral nejakych sto hodin ale u tohohle typu hry to ja jek nic. Zato X Rebirth me dostalo na plne care:)
@Zx Atari 500 (29.04.2019 13:33): Jo, to znám, když spustím Frontiera, tak nejsem schopný se odtrhnout, když jsem se pokoušel o hraní těch moderních napodobenin, třeba jako je X3 (tím nekritizuji, určitě je to super hra), tak jsem se vždycky jako vynadívá na ty krásné reálné obrázky vesmíru a říkal si, ty jo, to se mi bude líbit, ale nakonec mě to brzy přestalo bavit a vrátil jsem se k vektorové grafice Frontiera, která jakoby mi dávala větší prostor pro fantasii a tím dala hratelnosti přidanou hodnotu.
@Charllize (29.04.2019 13:25): To uz je moc moderni a ja nemam k novejm hram zrovna pozitivni vztah :) Ale vypada to pekne, nevic nektery ty videa na yt, jak maj lidi udelany ty kokpity a projekce ze vsech stran, to je proste ulet :)
Tak Amigackej Frontous byl kdysi prelozen do cz :) https://cada.probers.cz/lokalizovane-hry/item/frontier-elite-ii.html

Uplne me laka to rozjet v emu. Jenze to bych musel nahodit workbench pod winuae a poresit instalaci, protoze pouze nakopirovat to pod systemem a sputit.... to by na 99% neslo a neco by to kricelo. A do toho se mi teda uz nechce, protoze uz si nepamatuju skoro nic z toho, jak se tam pracovalo :D Jak tam vidim soubor FrontierCz.slave, tak uz taky vidim tu eror hlasku, ktera by vyskocila po spusteni :D
Ted mi vlastne doslo ze neni uvedena amiga CD - 32 verze. Rozumite, to byla Elite II na cd rom a ta hudba tam byla jeste kvalitnejsi a bylo to vic hardcore pac neslo ukladat vsude, diky omezene flash pameti na savy:)

PS: ve skutecnosti ta verze pro cd32 byla horsi, jednociferne fps na planetach nebyla vyjimka:)
Tohle byla první hra, kde jsem slyšel hudbu jinou než ze spíkru :) Tchán si totiž koupil tenkrát soundblastera. Hned po návštěvě, kdy jsem slyšel to intro, jsem pak sháněl zvukovku i do své 386ky :)
U Frontieru jsem strávil tuny hodin, nevím, jestli to jde dojet do nějaké finální obrazovky, ale hrál jsem a obchodoval, těžil na planetách, postřílel tuny pirátů, až jsem měl tolik peněz, že jsem si mohl koupit nejdražší loď v galaxii. To byla taková meta, po ní již následovaly výlety do imperiální části na hodně vzdálené planety. Tam jsem nějak hru ukončil, nedosáhl jsem sice absolutního Elite ranku, asi tam šlo ještě plnit nějaké vojenské mise, ale s těmi prachami jsem měl prostě všechno, tak pak na konci vyšuměla nějak motivace. Hra má parádní grafiku, jo, nejsou tam hi-res totální eálné textury, není to reál vesmír jako třeba v X3, ale má to specifickou herní grafiku otevírající prostory k bezbřehé fantasii. A ve své době jsem totálně žral ty 3D mrakodrapy na planetách.
Ja som to strašne moc chcel hrať, ale zastihlo ma to v zlom čase.
Moja 386SX to moc nedávala (FPS hadr to bolo) a nikdy som nemal snovú Amigu, a v čase upgradu na DX2-80 už to bolo pasé.

Ďalší problém bola absencia rozloženia ovládania.

Ale v tom čiarkovanom Elite som na mojom C64 jumpol do nejakej 5-6 galaxie a mal som total upgrade + Elite rank.

Sranda je, že som si dokázal vymasterovať pristávanie na kocke, po zakúpení "Docking Computer" skill rapídne klesol, dnes už by som nemal šancu pristáť.

Ale o grafiku nešlo, hratelnosť bola fajnová.
@Zx Atari 500 (19.07.2018 18:30): ja byl velkej obchodnik. Mel jsem Panther Clippera a pasoval roboty, to byl vejvar. Taky me hodne bavily najemny vrazdy. Cekal jsem vzdycky v pristavu, lod obeti zamerenou a klidne i hodinu trvalo nez se zvednul a odletel, pak jsem analyzoval jeho skokovej mrak, a skocil na stejny souradnice jako on. A jelikoz jsem treba mel lepsi pohon nez on byl jsem tam driv, treba i o den, takze jsem tam musel cekat az doskoci a pak ho sestrelit..jo bylo to super:)
Jo a pak mi tenkrat uplne vzalo dech planetarni bombardovani atomovkama z vesmiru, to bylo neco :)
@Charllize (19.07.2018 17:38): Pamatuju,ze jsem uz byl snad u dvou frakci Elite. Drtil jsem to tam s obchodnim korabem a zacalo to bejt uz dost nuda. Tak jsem chtel zmenit styl, koupit nejakou nabusenou Kobru s vojenskejma motorama... no a to byl konec :) Jelikoz jsem mel samo upiratenou hru, tak tam byl nejakej bug a kdyz jsem chtel prodat ten obchodni korab,tak tam byl nejakej problem. Nepamatuju si uz presne co to bylo, ale zmenoznovalo to hrat dal :) Takze vojenska kariera mi zustala zapovezena, stejne tak poradny objevovani vesmiru. S tim obchodnim korabem se moc daleko skakat nedalo a zralo to takovyho paliva, ze na nejake cesty za ufounama jsem mohl rovnou zapomenout :)